Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Połączyć mózgi

(2)
Wraca stare. Kiedyś rzemieślnicy tworzyli cechy. Dziś przedsiębiorcy, aby przetrwać, łączą się w klastry.
  • 2008-01-17 00:30 | Lutek

    Czepiam się

    Most (wraz z tunelem) połączył nie tyle "dwie wyspy, szwedzką i duńską", co Malmoe i Kopenhagę. Ta mała wysepka ze zdjęcia powstała na potrzeby tego połączenia jako twór "techniczny", nazwano ją Pebarholm (w. pieprzowa) przez analogię do pobliskiej Saltholm, lażącej nieco na południe. A poza tym Skåne to po polsku Skania po prostu. Tyle czepiania.
  • 2008-01-17 12:23 | Woytek

    lata, lata...

    Karlskrona już od wczesnych lat 1990-tych intensywnie się przestawiała na nowy profil gospodarki.Przeniesiono z centrum miasta terminal promowy na półwysep położony poza miastem. w sąsiedztwie powstało TeleCom City - wszystko po sąsiedzku. Żeby móc realnie i sprawnie współpracować trzeba być fizycznie blisko siebie. Zgodnie z taką koncepcją robi się projekty przekształceń dawnych przemysłowo-portowych miast, a Karlskrona jest tego niezłym przykładem. Gorzej w Trójmieście. Opóźnienie na poziomie koncepcji myślenia o sposobie funkcjonowania całych ośrodków urbanistycznych jest bardzo poważne. Pewne zaczatki nowego - ale na pojedyńczym polu - to np. centrum technologiczne w Gdyni-Redłowie. Jednak dopiero jakościowe zmiany strukturalne mogą nas zbliżyć do tego co już robią Skandynawowie.