Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tarcza nie wystarczy

(11)
Nie może być tak, że cała korzyść przypada Ameryce, a duże ryzyko Polsce.
 • 2008-01-23 01:48 | CYMBOSPONDYL

  Bespieczeństwo Polski

  W dzisiejszym świecie żadne środki tecniczno-militarne nie zapewnią bezpieczeństwa naszego kraju. Szkoda na to pieniędzy. Bezpieczeństwo mogą zapewnić tylko właściwe sojusze.To wcale nie żart ale najlepiej i najbezpieczniej żyłoby się nam gdybyśmy wynegocjowali z USA że stajemy się 51-szym Stanem.Robilibyśmy wtedy to co nam się podoba gwizdalibyśmy na wszystkich,bo to z daleka od Szefa. Żeby tyko tamci się zgodzili....
 • 2008-01-23 04:09 | Janusz

  Musi być referendum w tej sprawie

  Czy etos Solidarnosci jeszcze obowiązują Platformę Obywatelską , czy już się zwolniła tak jak PiS z tego obowiązku? W sprawach tej wagi musi decydować naród w referendum.
 • 2008-01-23 10:17 | globetrotuar

  tarcza "80"

  Panie Ostrowski, Polski nie przyjeto do NATO. Polska sama wstapila do NATO, tak jak pozostale wolne panstwa.Przyjmowac mogl Brezniew Jaruzelskiego i to na lotnisku Wnukowo.
 • 2008-01-23 18:35 | kaziks

  Antyrakiety na Kubie!

  Obecność rosyjskiej tarczy antyrakietowej na Kubie można by jakoś wytłumaczyć. Na przykład zagrożeniem Rosji atakiem rakietami z głowicami jądrowymi z Brazylii. Co wy na to, Amerykanie?
 • 2008-01-23 20:01 | Jerry

  Referendum

  Zgadzam sie w pelni z Januszem - w tak istotnej dla calego panstwa i narodu sprawie powinno decydowac referendum!
 • 2008-01-24 01:19 | Leszek Malinowski

  figa z makiem, dla nas oczywiście

  Szanowny Panie Marku.Czy zgodzi się Pan ze mną ? że Oni (USA oczywiście)wymyślili sobie, PAX AMERICANA. I jedyne co robią to; instalowanie tam gdzie się da, biur handlowych dla swoich koncernów, lub baz wojskowych tam gdzie muszą. A gdzie ich koncerny być nie mogą, a być muszą najlepsze są . . . : wojny prewencyjne. Tylko,pamiętam, że gdzieś kiedyś już to było . . . Jakoś tak w okolicach Rzymu, było to trochę dawno temu więc zapomnieli jak to się skończyło (skopiowali nawet niektóre budowle). A i nawet własnych "wandali" już mają. Tych z Chin. z wyrazami szacunku LMP.S. Czy Istnieje cień szansy, na powrót "7 dni świat"
 • 2008-01-24 12:29 | slaski

  globetrotuar

  Czyli Bangladesz też sobie wstąpi do NATO, wystarczy, że zechce jako wolny kraj. :-) . PS Chory na megalomanię narodową?
 • 2008-01-24 16:09 | PA2155

  Interes wlasny

  Nie warto chyba wyrazac zdziwienia, ze rzad kazdego panstwa powinien dbac o interes wlasnego spoleczenstwa. Czasy socjalizmu oslabily w Polsce to poczucie, bo wtedy wszystko, co kojarzylo sie ze Zwiazkiem Radzieckim bylo dobre z definicji. Powtarzanie tego schematu z USA jest takim samym nieporozumieniem. To nie Polska potrzebuje Tarczy tylko USA. Polska ma rowniez Rosje jako sasiada i musi myslec o swoim bezpieczenstwie w tym okreslonym sensie. Wywalczenie czegos dla Polakow w zwiazku z Tarcza, ktora naraza Polske na konflikt z innymi panstwami, jest normalne. Rowniez Izrael korzysta z licznych benefitow amerykanskich, sluzac w roli zandarma Bliskiego Wschodu. A osobiscie z decyzjami poczekalbym do nowej ekipy w Bialym Domu, poniewaz wszystko moze byc nieaktualne z nowa administracja amerykanska. I troche wiecej osobistej godnosci w traktowaniu Amerykanow i ich interesow. Polacy sa rowniez ludzmi.
 • 2008-01-24 18:33 | Tom J

  Poczekaj na nowego prezydenta w USA

  Za jeden rok bedzie nowy prezydent w USA, projekt tarczy moze byc skasowany albo zmieniony przez nowa administracje w washingtonie. Tom z Cleveland, USA
 • 2008-01-25 03:14 | CYMBOSPONDYL

  bezpieczeństwo narodowe

  Tylko nie referendum.Nie wolno takich ważnych spraw powierzyc społeczeństwu, które ledwo co odzyskało wolność a już zniej korzysta tak ż mimo próśb i gróźb nie chce wymienić dowodu osobistego. Aż mi się zimno robi na myśl że zpowodu referendum nie weszlibyśmy do U.E.Nie jesteśmy Szwajcarami i pewno ciezsymu się z tego, bo "szwajcar" przez wieki był synonimem odźwiernego,windziarza,czy najemnego żołdaka. Ja osobi scie jestem wściekły na Szwajcarów za to że nam porobili dziury w serze, ale zazdroszczę im zadroszczę im obywatelskiego społeczeństwa.Wiadomo, że "patriotów ci unas dostatek" no, dobrych obywateli mało...." Niestey mamy GEO-PECHA i stale musimy to widzieć.
 • 2008-03-02 21:09 | Godebra

  To nie tarcza to OFENSYWA NA ROSJE

  Polska nie jest partnerem w tej grze (Rosja - USA).Jest tylko statystą, pionkiem, przedmiotem, którym się manipuluje.Rojenia co poniektórych polityków, że Polska bierze udział w grze globalnej, że zawiera z USA pakt o charakterze strategicznym – należy traktować jak niewczesne żarty.Dla USA partnerem jest Unia Europejska i sojusz NATO. Zwrócił na to uwagę w trakcie swojej wizyty w Polsce Zbigniew Brzeziński, który powiedział w trakcie panelu dyskusyjnego w Gdańsku, że w interesie Ameryki nie jest Europa słaba, zależna, lecz zjednoczony kontynent, którego wartości Ameryka podziela, z potencjałem i wolą do odgrywania decydującej roli w Świecie. Jako głównych partnerów Ameryki Brzeziński wymienił Wielką Brytanię, Francję i Niemcy… Nie Polskę.Próby stworzenia w Polsce jakiegoś układu strategicznego z USA, mając za sąsiadów Niemcy i Rosję – partnerów wielokrotnie silniejszych, przede wszystkim ekonomicznie – i odseparowanie się w kwestii polityki bezpieczeństwa od Unii Europejskiej – to brak realizmu, głupota polityczna. I na dodatek – jest to element osłabiający naszą pozycję w Unii Europejskiej.