Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Matka Niemka

(4)
Blisko 90 proc. niemieckich matek po urodzeniu dziecka zostaje w domu. Dlaczego? Kobiety, które decydują się na powrót do pracy i zatrudnienie opiekunki, oskarżane są o brak uczuć macierzyńskich.
 • 2008-01-26 12:14 | pombia

  gemütlichkeit

  Po pierwsze "Gemütlichkeit", a po drugie nie "spoleczna przytulnosc", tylko "przytulnosc" per se, a poza tym to slowo ma wiele tlumaczen, w zaleznosci od kontekstu.
 • 2008-01-29 18:42 | Isabella Koehler

  Eva Hermann

  Nikt nie powinien opisywac Ewy Hermann to kobieta o faszystowskich pogladach, wspominajaca wojne jako dobre czasy, zwolniona z pracy za poglady
 • 2008-02-24 20:22 | ewa

  Rabenmutter

  Mieszkam w Niemczech od wielu lat, tu urodzily sie moje dwie corki. Nikt nie zmusza tu matek do zostania z dziecmi w domu! Doskonale funkcjonujaca siec opieki tzw. Tagesmutter, czy popularne Spielgruppen wspieraja kobiety, ktore pragna wrocic do pracy. Rownoczesnie nowa ustawa o urlopie macierzynskim zapewniajacy jednemu z rodzicow, ktory zdecyduje sie na pozostanie z dzieckiem w pierwszym roku, otrzymywanie co miesiac kwoty w wysokosci 67% wynagrodzenia, ulatwia decyzje o pozostaniu w domu z dzieckiem. Kobieta po urodzeniu dziecka nie musi wracac do pracy, ale jesli sie na to zdecyduje, nikt jej nie bedzie "wytykal palcami", jak to opisane jest w artykule.
 • 2009-09-14 14:17 | Tom

  Bez przesady, ona powiedziala po prostu prawde! Z pracy wyleciala za Hipokryzje. Jestem dumny jako Niemiec o jej odwage, wstyd mi za przeszlosc, ale ile lat mamy sie kajac? Polacy ....sorry, ale wasza histeria o wojny i upajanie sie przeszloscia sa zenujace!