Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Było państwo policyjne

(10)
Rozmowa z Grzegorzem Schetyną, szefem MSWiA i wiceprezesem Rady Ministrów w Rządzie Donalda Tuska.
 • 2008-02-06 15:02 | jacek nadzin

  Sluby specjalne panstwa demokratycznego

  BOR, ABW, BBN, UOP, CBA, Sluzba KOntrwywiadu Wojskowego, Agencja Wywiadu, GROM, FORMOZA ? Panstwo demokracji?
 • 2008-02-06 20:21 | toja

  W RP jest ok

  Czekałem na pytanie dot. Czasów obecnych.a jest o co pytać : - Pawlak anulował karę, jaka w wysokości pół miliarda złotych nałożona została na zagadkową firmę J&Sa - ten sam Pawlak nie spotkał się z żonami górników po prostu olał to - Tusk rozważa służby celne podłączyć do MON-u ( ubrać w kamasze ) - PO zmienia ustawę medialną na wzór A.Jakubowskiej ( "lub czasopisma" a tu "podmioty" ) - Ukraina skarży się całej Europie że rząd Tuska wybrał Rosje a Ukrainę " olał" - w KGHM-ie odwołano Prezesa i szukają następcy z PO,głośno mówi się że to samo będzie w PKN-ie itd..Ale po co o to pytać, lepiej zapytać o J.Kaczyńskiego,Milera,Krzywołustego,Chrobrego ,lud prosty ,zamydlę im oczy to zapomną o przestępstwach PO .Przeczytałem cały wywiad i szczerze przyznam że takiego wazeliniarstwa to nawet nie było w Pani wywiadzie z Aleksandrem.
 • 2008-02-06 23:05 | Binarek

  Do Toi

  Pani Paradowska nie zadaje pytań czerpanych z SuperEkspresu.Ad1 Moim zdaniem powinien nie uchylać. Gdybyśmy zapłacili horrendalne odszkodowanie dla J&S za bezprawne nałożenie kary (błąd poprzedniego prezesa ARM) to moglibyśmy podziękować tylko PiSowiAd2. Pawlak nie zatrudnia górników.Ad4. To zarzut Naszego Dziennika i Trybuny. Oni zatrudniają specjalistów od mas a nie od prawaAd5 To z Rosją mamy nie uregulowane stosunki. Lituj się nad Mongolią. Ją "olał jeszcze bardziej.Ad3.6. Retoryka PiS - krytyka za pomocą sformułowań "szukają", "rozważa", "mówi się"
 • 2008-02-07 03:35 | qrdebela

  do Toja

  chlopie/kobieto, czegos ty sie spodziewal/a???juz dawno zostalo ustalone, "dowalalismy rzadowi i dla rownowagi trzeba dolozyc opozycji", a z terazniejszym rzadem trzeba delikatnie i PO palcu, czyz nie pani Janino???pozdrawiamPS. ale i tak chyba pani mnie nie zrozumie, jak zwykle zreszta...
 • 2008-02-07 07:40 | Andrzej

  Zmiany w TVN24

  Od pewnego czasu obserwuję istotne zmiany stylu,nastawienia i sposobu prowadzenia rozmów z zaproszonymi gośćmi przez redaktorów TVN.Przoduje w tym niestety Pan Bodan Rymanowski.Po wczorajszej jego rozmowie [ha,ha,ha rozmowie]z szefem PGNiG przestanę ogladac programy z jwgo udzialem.Dość było jednego Kurskiego,teraz pojawil się drugi i o zgrozo w telewizji którą ceniłem za prawdę i profesjonalizm.Szanowna pani,czy nie odnosi Pani podobnego wrażenia jak ja?
 • 2008-02-07 12:07 | Andrzej M

  Prawdziwa demokracja

  Trudno teraz oskarżać PiS za niszczenie państwa prawa czy stworzenie państwa policyjnego. Przecież p. Schetyna głosował za powstaniem CBś. Wszyscy wiedzieli, że jest to policja polityczna PiS. Dzisiaj rozdziera się się szaty, Lepper krytykuje, Giertych a przecież to oni są twórcami tego aparatu. Z drugiej strony, zeby nie CBŚ, które spaprało prowokacje w M.R. tzw. aferę gruntową J.Kaczyński do dziś pokazał by co potrafi. LiD czy SlD napewno było by likwidowane.
 • 2008-02-07 15:10 | antyplatfus

  Schetyna jest mało rozgarnięty

  Schetyna powiedział, że "którzy decydowali o podsłuchach będą musieli wytłumaczyć się przed opinią publiczną". Czyli co, sędziom każe tłumaczyć, dlaczego wydawali zgody? Czy Polityka do gacetka dla lewicowych idiotów ?
 • 2008-02-07 16:41 | toja

  do blogowiczów

  Do klakierów Sz.P.red i do tym podobnych.Jeżeli bez sądów i odwołań można uchylać kary i nagrody to nie zdziwmy się że jutro Wicek Pawlak lub Tusk zdecydują jeszcze coś gorszego .(nie twierdzę że kara była słuszna czy nie ,twierdzę zaś że karę to może Pawlak cofnąć tylko swojej żonie ) - Pawlak rzeczywiście zatrudnia tylko chłopów na swoim gospodarstwie no ale za brak rozmowy z protestujący poprzednicy dostali upnie - Mongolia to chyba z nami nie graniczy - ą że język p Paradowskiej jest typowym językiem GW,POLYTYYYKI,NIE,tvn24,PRZEKROJU , i że Sz.P.red to nie przebija tylko Miecugow i Pacewicza no to nie będę ciągle powtarzał (a w czym nie przebija, pozostawiam klakierom)tvn24 to jest TUBA platformy obywateli PRL i III-ciej podobno RP.
 • 2008-02-11 22:22 | zorro

  co za dno

  Czy wy naprawde myslicie ze Polacy to idioci? Kto czyta te Polityke? To jakies chore: biale jest czarne a czarne biale; namieszac ludziom w glowach i otumaniac. Zrobic z nich debili, a przy okazji krasc ile wlezie. Aby do zlobu. Pozdrowienia dla premiera Pawlaka, tego odwaznego mlodzienca z "Nocnej Zmiany" ktory darowal 500 milinow kary prywatnej firmie! Ale lepiej porozmawiajmy o podsluchach, zamachach PiSu na demokracje, itd. Za to wam placa, prawda?
 • 2008-02-16 20:43 | Józef

  zwykły obywatel

  Dla ludzi pokroju Toi normalne państwo to państwo publicznej lustracji opartej na tajnych dokumentach UB i SB, tp państwo podsłuchów, to państwo, które zamiast tropić biedę tropi "układ", a sprawy karne zakłada po to, aby wyciągnąć od zamkniętych coś na opozycję. Kolego Toi, czyś ty się chował w stalinowskiej Rosji?, w Chinach, czy Korei Północnej?