Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fabryka pod Lupą

(3)
2008-02-12 21:20 | Polityka.pl
 • 2008-02-12 21:20 | Paulina Wolfschen

  factory 2

  To bardzo ciekawy materiał - biografia Warhola, ale także historia grupy jego najbliższych przyjaciół-artystów. Punktem wyjścia projektu jest nie tylko biografia, ale także to, co dotyczy całej kultury lat sześćdziesiątych, której symbolem jest Warhol. Lupę zainteresował fenomen Fabryki, pracowni Warhola, której najsłynniejszy okres przypada na lata sześćdziesiąte, kiedy mieściła się na 47. ulicy w Nowym Jorku. Dla Warhola był to moment rozkwitu. Przyciągał wielu artystów: filmowców, osoby interesujące się aktorstwem, modą, malarzy, różnych dziwaków. Często byli to ludzie, którzy chcieli zajmować się sztuką, ale potrzebowali jakiegoś miejsca i człowieka, który będzie nadawał sens ich działaniom. Krystian Lupa zajmował się wcześniej fenomenem grup, które odstają od tego, co społecznie pożyteczne i racjonalne, grup niebieskich ptaków, które jednoczy sztuka.
 • 2008-07-02 11:49 | Anita

  no bo wlasnie chodziło o edynburg a nie ten.. letter to editors

  Personally i think it is strange that audience of edinburgh Festival will
  watch nothing but again the same gay circle of common adoration from
  Warsaw. It is my personal opinion or maybe rather suspicion. particularly
  i think that decision on inviting those - its one circle of friends from
  Warsaw, even known for strange almost nepotistic practices - could be
  influenced in a criminal way.

  This year they are probably going to speak there for me myself
  particularly with psychosis performance where magdalena cielecka will have
  a role related to me in some way.. it is fully against me because i don't
  want these people to make further shows of my life that has been abused
  for over 4 years.

  wczesniej bykll tam krystian znany z tego ze grzeja go suty mlodych chlopcow kiedy wchodzi na basen i z tego ze swoim najukochańszym studentom pomaga wleźć na stolek dyrektora teatru

  a tak i że normalni ludzie musza w kolko znosic wynurzenia, chorych zacpanych, egzaltowanych staruchow.. rzygac sie chce