Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polowanie na kosmiczną kaczkę

(4)
Media straszą, ale zagrożenie upadkiem satelity jest znikome.
 • 2008-02-16 10:28 | pielnia1

  nieodpowiedzialność i głupota

  Ja, nieszczęsny myślałem dotąd, że aby być dziennikarzem, to trzeba skończyć jakieś studia, a te muszą być poprzedzone maturą, a ta- "zaliczeniem" szkoły podstawowej, bo już w szkole podstawowej uczą z fizyki o grawitacji, uczą o trzech prawach Newtona, uczą o roli tarcia i jego konsekwencji na wzrost temperatur,uczą geografii,a w tym rozróżniania pojęć" szerokość geograficzna północna" od "szerokość geograficzna południowa" itd.,itd.,itd.Wczoraj w TVN24 ok. godz.16.30-17.20 zobaczyłem szczyt nieodpowiedzialności i bezgranicznej głupoty pani red. Pawlak, a przede wszystkim Pałasińskiego. Pan Pałasiński podniecał się i straszył, co to się może stać, jak paliwo spadnie na ziemię i zaleje powierzchnię dwóch boisk piłkarskich, potem straszył "akumulatorem" z plutonem, który, jeśli spadnie na ziemię, to nastąpi ogromne skażenie radioaktywne, coś tam paplał o szerokości geograficznej, ale nie był zdziwiony tym, że USA powiadomiło ok. 80 krajów o potencjalnym zagrożeniu, a przecież w pasie wyznaczonym przez te dwa równoleżniki znajduje się ponad 200 krajów. Po konferencji ministra Klicha trójka dziennikarzy zaczęła się głośno zastanawiać, dlaczego Klich kłamie, bo powiedział, że rząd wie o tym temacie od wczoraj, a Amerykanie mówią, że powiadomili w styczniu.Klich mówił, że ewntualne zestrzelenie nastąpi po 4-5 dniach od dzisiaj, a dziennikarz mówił, że dopiero pod koniec lutego. Pani Pawlak oświadczenie Klicha nazwała "gotowością bojową", a Pałasiński powiedział(po wypowiedziach Klicha), że on tego nie rozumie na czym ma polegać pomoc armii USA,"przecież my nie możemy być skazani na patrzenie, jak to będzie spadało, trzeba przecież powiadomić ludzi, żeby uciekali, a może polskie wojsko wystrzeli jakąś rakietę, żeby to tuż nad Polską zestrzelić.Przepraszam za brzydkie słowo, ale większego durnia nie słyszałem, który by w ciągu kilku minut powiedział tyle głupot świadczących, że nie ma zielonego pojęcia o elementarnych prawach fizyki. Myślę, że Pałasiński tak zgłupiał będąc tyle lat w Watykanie...Ale mi nie przeszkadza prywatnie infantylizm Pałasińskiego i Pawlak,mi przeszkadza ich całkowita nieodpowiedzialność za straszenie prostych ludzi.Redaktorze, niech Pan tego nie bagatelizuje! musicie podjąć akcję w swoich szeregach, bo sprawa nie dotyczy filmu s.f., tylko RZECZYWISTOŚCI!!!
 • 2008-02-16 18:04 | przytomny2

  belkot niejakiego pielni 1

  Pielnia 1 mylnie sadzi, ze jego antykoscielne (czy antywatykanskie) fobie sa oznaka °szerokich horyzontow myslowych°.Oszacowanie skutkow upadku statku kosmicznego daleko wykracza poza znajomosc elelemtarnej fizyki i nie wystarczy tu jakosciowa °wiedza° z zakresu szkoly podstawowej zdobyta na podstawie jednego akapitu napisanego z mysla o Malym Jasiu, chocby ten Jas przez 12 lat byl faszerowany postoswieceniowa ogolnie °racjonalna° papka. Prawdopodobienstwo upadku satelity na obszar Polski jest faktycznie bardzo male ale jak najbardziej wyobrazalne i nie mierzy sie go iloscia krajow w tym pasie(dyplomacja USA nie musiala powiadomic wszystkich, wystarczy te 40 procent w ktorych ma placowki i latwosc kontaktu oraz powiadomienie swiatowych mediow). Prawdopodobienstwo to mozna oszacowac na podstawie rozpietosci geograficznej Polski czyli ok. 5 stopni szerokosci i 5 stopni dlugosci geograficznej. °Zagrozony° obszar stanowi natomiast pas 115 stopni szerokosci geograficznej (z poludnia na polnoc) oraz 360 stopni wokol Ziemi. W przypadku niezniszczenia i niesploniecia satelity szansa trafienia w Polske wynosi ok. 0,5 promilla czyli jeden na dwa tysiace , co dla takich dyskutantow jak pielnia 1 moze byc °niewyobrazalnie malo° ale zawsze wystarczajaco duzo do wylania swoich prywatnych fobii pod adresem dziennikarza ...Wszystko zalezy od tego jakie oslony termiczne ma statek (ablacyjne czy ceramiczne) bo mogl zostac zaprojektowany w taki sposob aby przetrwac wejscie w atmosfere skoro US NAVY zabiera sie do jego zestrzelenia a szanse na to sa dosc umiarkowane. Zwracam uwage,ze juz pierwsze kabiny zalogowe w pocz. lat 60tych ub. wieku ladowaly z kosmonautami na spadochronach, wiec ich przejscie przez atmosfere zostalo opanowane technologicznie juz pol wieku temu. Temperatura powloki wynikla z tarcia o atmosfere to raptem 1600 stopni C co jest zdecydowanie do przezycia w oslonie ablacyjnej (dzis juz raczej nie stosowanej) bazujacej na rozkladzie kompozytow ze zwiazkow organicznych (wyzwalajacych duze ilosci wodoru absorbujacego cieplo) lub w oslonie z metali zaroodpornych czy ceramicznej.Nieprzypadkiem towarzystwa ubezpieczeniowe na swiecie gwarantuja zwrot kosztow zniszczenia budynku w wyniku upadku statku kosmicznego lub samolotu. Nie jest to tak do konca czysta fantastyka,choc laikom wydaje sie, ze trafienie w ich stodole to czysta fikcja.przytomny2, fizyk, pracownik centrum badawczego
 • 2008-02-17 02:08 | Murkowski

  więcej konkretów o plutonie

  Czy kaczką dziennikarską jest informacja o ładunku plutonu na pokładzie satelity? Jeżeli satelita był zasilany reaktorem plutonowym(np. termoelektrycznym) to cała sprawa nie jest tak zabawna jakby to wynikało z dyskusji. Takie zdarzenie z satelitą amerykańskim nad Brazylią jest przyczyną 30% wzrostu radioaktywności na południowej półkuli. Sądząc po przygotowaniach sił wojskowych o czymś nie chce się powiedzieć. Anatol
 • 2008-02-17 11:41 | Piotr1969

  Zagłuszania cd

  To na polecenie kleru. Odgrzano kotlet aby zagłuszyć informację o odkrytym układzie planetarnym, podobnym do naszego, bo wg kleru ten news odciągnąć może od wiary wielu(cztaj dających kasę) wątpiących.