Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mały karze dużego

(5)
Dlaczego Roalda Dahla nazwano Jimim Hendriksem literatury dziecięcej? Przeczytajcie „Matyldę” – kolejną książkę z naszej kolekcji dla dzieci i młodzieży.
 • 2008-02-17 10:55 | Roald Dahl

  Matylda

  Czy cała Polska przeczytała już swoim dzieciom "Matyldę"?Ja moim dzieciom tej książki na pewno nie przeczytam. Bo wydaje mi się, że jako książka o dzieciach, to może na nagrodę zasłużyła, ale jako powieść dla dzieci .... to raczej na antynagrodę.Zastanawia mnie jeszcze jedno - reklama w TV - o tym jak to dzieci uczą się słownictwa i oceniania innych od rodziców. Na pewno ci właśnie rodzice zdążyli przeczytać swoim pociechom "Matyldę". I jeszcze jedno - czy książki publikowane w serii "Cała Polska czyta dzieciom" czytają tylko rodzice swoim dzeciom, czy też robią to same dzieci (pięciolatki czy sześciolatki też potrfią dobrze czytać) i kto wtedy im właściwie skomentuje o co w tym wszyskim chodzi?Gratuluję pomysłu i dobrych intencji, ale sam wybór okazał się niezbyt fortunny.PozdrawiamZK
 • 2008-03-05 20:41 | giry

  Jak można...

  Jak można wydawać takie książki i jeszcze je rekomendować!!!Jak można pisać takie zdania jak:"bo jesteś głupim bachorem"i to jeszcze ojciec do córki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 2008-03-25 10:38 | Roald Dahl

  Matylda

  Zgadzam się całkowicie z poprzednimi wypowiedziami, cierpliwie czytałam dotąd poprzednie książki z kolekcji, ale teraz już przesadzono. Na 10 pierwszych książek conajmniej 3 nie powinny być czytane dzieciom tak małym dla jakich są rekomendowane, ani nie powinny być polecane.AK.
 • 2014-01-15 08:22 | rodzic

  Re:Mały karze dużego

  książka okropna zalecana jako lektura dla 8 latków. Zakazałam dziecku czytać/ Wydawnictwa zrobią wszystko by zarobić, tylko dlaczego na naszych dzieciach. Pani dyrektor w ksiązce wypowiada sie do dzieci..kupa śmieci, idiotami, bachorami, insektami, zaplutą bandą karłów, nic nie wartymi śmieciami,, bandą małych zgniłków, gnidami itd. o nowej dziewczynce która doszkoły przyszła mówią nowe ścierwo, rodzice nazywani są kretynami. Nauczycielka mojego dziecka kazała czytać jako lekturę. SKANDAL NADAJĄCY SIĘ NA 19.30 W WIADOMOŚCIACG
 • 2014-01-15 08:24 | rodzic

  Re:Mały karze dużego

  zgadzam się jestem zbulwersowana. nauczycielka kazała czytać 8 letniej córce jako lekturę