Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowe życie czy fałszywe państwo?

(5)
Wczoraj politycy w Kosowie ogłosili niepodległość. Co na to UE?
 • 2008-02-18 22:17 | janek

  Chyba fałszywe państwo

  Osobiście sądzę, że to jest jednak fałszywe państwo, co gorsza, państwo kompletnie zdegenerowane zanim jeszcze zdążyło formalnie powstać, dlatego nie bardzo rozumiem, na czym rządy krajów UE, opierają swoją naiwną nadzieję, że w jakiejś niedalekiej przyszłości UE wchłonie zarówno Kosowo, jak i Serbię i problem zostanie automatycznie rozwiązany. Moim skromnym zdaniem nie zostanie, gdyż Kosowo stało się właśnie oficjalnym satelitą amerykańskim na Bałkanach, wyposażonym we wszelkie instrumenty polityczne należne niepodległemu państwu, a oficjalne deklaracje, że Kosowo będzie proeuropejskie są zwykłym mydleniem oczu, żeby perfidnie doić unijną kasę, ile się da.Amerykanie nie po to ustanowili „wolne Kosowo” żeby przysłużyć się UE, oficjele z UE powinni wiedzieć, że w mentalności większości rządów USA naczelnymi priorytetami są hegemonia oraz szeroko pojęty zysk, a jaki zysk miałyby Stany Zjednoczone z przekazania Kosowa Europie? Już bombardowania w 1999r. nazywane bombardowaniami NATO pokazały jasno, że USA traktują Kosowo jako fragment swojego terytorium.Kosowo nie ma gospodarki, przemysłu, ani złóż naturalnych, ale ich zupełnie nie potrzebuje. Dla establishmentu wystarczy dochód z handlu narkotykami oraz przyszłe sowite dotacje z naiwnej UE, a gawiedź otrzyma jakieś ochłapy, żeby przeżyć. A jak UE, po jakimś czasie zorientuje się, że wyrzuca miliardy Euro w błoto na utrzymanie zupełnie przeźroczystego konia trojańskiego i w końcu zechce finansowanie wstrzymać, to nie ma problemu, całe Kosowo jest tak wielkie, że jakiś prywatny koncern amerykański może wziąć ludność na skromne utrzymanie – odpisze to sobie od podatku. Ale to mój prywatny osąd, mogę się mylić i bardzo bym chciał…
 • 2008-02-20 15:01 | Orlicz

  "Niepodległe" Kosowo to tylko etap

  "Niepodległe" Kosowo to tylko kolejny etap Projektu Wschód - największego, ofensywnego projektu skierowanego przeciwko Rosji, a rozpoczętego przez Stany Zjednoczone już w roku 1990 słynną Uchwałą Kongresu nr 109, która stała się początkiem sterowanego rozpadu Jugosławii oraz źródłem i przyczyną tzw. wojen etnicznych,które doprowadziły w końcu do likwidacji państwa jugosłowiańskiego.Zbudowana w Kosowie w ekspresowym tempie amerykańska baza wojskowa Bondsteel jest najwiekszą amerykańską bazą na świecie. Jej lokalizacja na geostrategicznym kierunku wschód - zachód w obrębie jedynego przejścia nizinnego przez Bałkany jest gwarancją kontroli nie tylko nad przyszłymi gazo- i ropociągami prowadzącymi z Azji Środkowej do portów albańskch, ale kontroli całego miękkiego "podbrzusza" Europy.Kosowo to tylko porządkowanie bezpośredniego zaplecza bazy Bondsteel, drobna cząstka działań logistycznych w ramach Projektu Wschód,tylko tyle i aż tyle.
 • 2008-02-20 21:24 | gregger

  jeden naród - dwa kraje

  Zdecydowanie fałszywe państwo.Czy ktoś może coś napisać o wieloletniej historii Kosowa, o prowadzonej przez stulecia walki o niepodległość? Czy kosowscy Albańczycy mają jakąś odrębną kulturę? Czy Naród ten nie posiada już własnego kraju?
 • 2008-02-21 14:31 | ilse

  Co teraz ?

  Czy teraz czas na Voivodine ? Potem Rumunia i Słowacja ? A kiedy Sląsk ?
 • 2008-02-21 22:01 | jerry

  Rzadz i dziel...

  Amerykanie wola miec do czynienia ze slaba Europa - "niepodlegle" Kosowo to kolejny element polityki konsekwentnego podzialu i oslabiania Europy!