Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gabinet luster

(6)
Czyżby odpychający bezkres Wszechświata był tylko złudzeniem? Niewykluczone, że kosmos jest jak kalejdoskop, który powiela w nieskończoność obrazy tych samych obiektów.
 • 2008-02-20 15:56 | Kropkozjad

  A co poza Wszechświatem?

  Jeżeli przyjąć, że Wszechświat znajduje się wewnątrz bryły - wieloboku, to od razu rodzi się pytanie: a co jest poza ścianami tego wieloboku?
 • 2008-02-21 11:09 | m

  m

  to a propos naszej niegdysiejszej dyskusji przy nalesnikach
 • 2008-02-21 20:02 | Iwo Żelechowski

  Nieskończoność większa i mniejsza?

  Pani Joanna Lewin z "Columbia..." dzieli nieskończoność na większą(nieskończona liczba planet) i mniejszą(wśród nieskończonej liczby planet nieskończona liczba identycznych planet),gdyż drugi zbiór nieskończoności musi być oczywiście mniejszy.Logika faktycznie mówi, że coś tu nie gra,a arogancja dzieli nieskończoność na większą i mniejszą, a nawet pozwala się jej rozszerzać(Rozszerzający się Wszechświat po Wielkim Wybuchu).A więc Wszechświat nie jest nieskończony, a Pani Szymborska - nie myli się Mistrz Taki!
 • 2008-02-23 18:10 | czepiak

  oftopik

  Medytacja nie sluzy opuszczeniu ciala :>.
 • 2008-02-24 19:41 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Czy jest tylko jeden Wszechświat?

  Dzięki temu,że trwają usilne prace nad połączeniem mechaniki kwantowej z teorią względności możemy coraz bardziej rozumieć oddalający się horyzont poznania przez człowieka wszechwiedzy.To nie deprecjonuje pojęcia prawdy absolutnej,do której poznania prowadzą jednak nauki przyrodnicze,a nie teologiczne.Na tym tle widać historię sprawowania władzy,którą dobrze opisano na bazie pobożnych kłamstw,oraz póżniejszej transformacji na polityczne szulerstwo.Razem dziś kreują polityczny bandytyzm jako panaceum na pomniejszanie świata postulatów etycznych,świata uznanego jako prawdziwie najważniejszego ze wszystkich stworzonych dla poszanowania wartości,które powstały wraz z życiem.
 • 2008-03-02 14:14 | mac

  W obronie logiki

  Kosmologią naukowo zajmuje się od dwóch lat i widzę, że żadnego, nawet najbardziej szalonego pomysłu w tej dziedzinie nie wolno odrzucać. Podstawowym prawem natury jak się jednak okazuje jest to, że zawsze wybiera rozwiązanie najprostsze, a "model kalejdoskopu" nic generalnie nie upraszcza, a wiele rzeczy komplikuje. Poza tym wszelkie tezy na temat bezkresnego wszechświata póki co zbija paradoks Olbersa.