Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ten okrutny Oscar

(9)
To nie była polska noc. Wajda nie dostał Oscara za „Katyń', przegrał tym razem Janusz Kamiński, autor zdjęć do „Motyla i skafandra'. Animowany „Piotruś i wilk' został wprawdzie nagrodzony, lecz niewdzięczna brytyjska reżyser zapomniała o polskich współpracownikach. Pozostało nam więc jedynie kibicowanie filmom amerykańskim.
 • 2008-02-26 13:46 | hematemesis

  Moze warto sie przyznac

  Moze warto by chociaz wspomniec ze artykol oparto w czesci o NY Timesa, zeby nie powiedziec ze fragmenty sa zupelnie doslownym tlumaczeniem.
 • 2008-02-26 13:50 | mm

  Chyba mam przywidzenia...

  „Katyń (...) nie przestaje być najważniejszym polskim filmem ostatnich lat"???!!! Czy pan redaktor czasem nie pomylił plików i nie wysłał do 'Polityki" tekstu przeznaczonego dla 'Superexpressu"?
 • 2008-02-26 15:57 | mbe

  Dowcip Stewarta

  Jon Stewart powiedzial cos zupelnie innego niz "Ameryka szykuje się do wyborów i może sobie wybrać czarnoskórego albo kobietę, albo asteroid uderzający w Statuę Wolności." Panie redaktorze, prosze sobie odtworzyc ten fragment i poprosic o pomoc kogos kto zna angielski. Pozdrowienia z LA!
 • 2008-02-26 17:06 | AnetaCuse

  Sprostowanie dowcipu Jon'a Stewarta

  Chce sie odniesc do nastepujacego cytatu: "Mistrz ceremonii nie omieszkał też wspomnieć, że Ameryka szykuje się do wyborów i może sobie wybrać czarnoskórego albo kobietę, albo asteroid uderzający w Statuę Wolności."Nie wiem kto tlumaczyl dowcip Jon'a Steward'a, ale chcialabym sprostowac.Podkreslil on, ze w tym roku po raz pierwszy moza glosowac na prezydenta, ktory jest czarny lub jest kobieta, bo do tej pory tacy prezydenci wystepowali tylko w filmach fabularnych, zwykle "spisujac sie" wobec jakiegos kryzysu, jak podany to przyklad asteroida grazacemu Statule Wolnosci.
 • 2008-02-26 18:10 | Bozena

  To nie tak.

  Prowadzacy Oscara takze celnie zartowal z tematyki filmow nominowanych w tym roku. Powiedzial po komentarzu na temat strajku ze czas sie rozluznic wybierajac z tegorocznej puli psychopatycznych filmow o zabijaniu. I podumowal ze dzieki Bogu za ciaze nastolatek. Byl to celny i na dodatek politycznie niepoprawny komentarz. Nie rozumiem dlaczego Pan Zdzislaw Pietrasik przypisuje sobie celnosc obserwacji w slowach “poza jedna jedyna „Juno" (to imie dziewczyny), w której o rozterkach ciearnej nastolatki opowiada sie w sposób lekki, przyjemny i dowcipny, mamy same mroczne dramaty, wlacznie z typowo brytyjska historia opowiedziana w „Pokucie".” Zarty Jona Stewarta byly aktualne i odwazne a nie jak pisze pan Zdzislaw plytkie. Pozdrawiam i prosze o lepsze tlumaczenie kontektow i przedewszytkim analize a nie plagiat.
 • 2008-02-27 01:57 | 111

  KATYŃ

  W Katyniu życie oddali żołnierze w imię ojczyzny, a Wajda ich kosztem chciał zgarnąć Oscara. Nieporozumienie.
 • 2008-02-27 16:22 | rak 41

  nasze,polskie

  na temat emocji medialnych ostatnich tygodni-nasze służby SPECJALNE tak się mają do prawdziwych służb specjalnych jak nasze filmowe efekty SPECJALNE do efektów specjalnych w filmach które otrzymują nagrody.Nasze autostrady ........................Pozdrowienia SCH
 • 2008-02-28 23:41 | fan filmu

  Artykuł

  Artykuł pana Pietrasika na niespecjalnie wysokim poziomie."Polityka" pod względem poziomu krytyki filmowej ostatnio obniża loty, by nie powiedzieć pikuje. Bardzo to smutne, może emerytura panie Zdzisławie?
 • 2008-03-03 11:31 | michrich

  Katyn

  KATYŃ2008-02-27 01:57 W Katyniu życie oddali żołnierze w imię ojczyzny, a Wajda ich kosztem chciał zgarnąć Oscara. Nieporozumienie. :Moze trzeba Wajde potepic publicznie lub wytoczyc process sadowy?