Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W najnowszym numerze POLITYKI

(2)
  • 2008-03-05 20:40 | Justyna

    Dziękuję za tekst o Ślązakach

    Dziękuję Panu Smolorzowi za tekst "Dole i niedole mężczyzn na Górnym Śląsku". Mieszkam od urodzenia na Śląsku, sama jestem w połowie Ślązaczką, ale wychowana zostałam w domu, w którym tradycje górnośląskie nie były obecne. Zawsze bardzo trudno przychodziło mi zrozumieć śląską część rodziny, szczególnie dziadków i ich wzajemne relacje. Artykuł Pana Smolorza nagle otworzył mi oczy na przyczyny (bo skutki, dokładnie odwzorowane w tekście widzę sama). Uchylił Pan, Panie Michale rąbka tajemnicy, za co serdecznie dziękuję i pozdrawiamJustyna
  • 2008-03-11 22:06 | anna

    "Dole i niedole ..."

    Szanowny Panie Smolorz. Ja jestem zaszokowana Pana stronniczoscia, brakiem obiektywizmu. Pana odczucia sa subiektywne. Ja jestem z dziada pradziada Slazaczka i jestem dumna z tego. Dlaczego nie wyjasnil Pan powodow picia alkoholu? Niema skutku bez przyczyny!Pracowal Pan w kopalni?.Pracowal Pan w hucie olowiu?Dlaczego nie wyjasnil Pan dokladnie sytuacji kobiet czekajacych na wyplate?.Ja znam ta odpowiedz! Dlaczego przedstawil Pan Slazakow prawie jak karykature? Ona gruba, wysoka a on chudy, malutki.I tu nalezy sie wytlumaczenie. Panie Smolorz niech sie Pan zastanowi nad swoimi wywodami. Slazacy musieli 200 lat czekac az przybeda na Slazk " wybawiciele" z dalekich wiosek przynoszac nam kulture (?). Panie Smolorz, prosze, niech sie Pan zastanowi nad tym co Pan pisze a jezeli juz koniecznie chce sie Panu pisac to niech Pan pisze tak zeby bylo to zrozumiale dla kazdego a zarazem nie umniejszalo wartosci czlowieka.Pozdrawiam