Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Heblem po Belce

(3)
Na zniesieniu podatku Belki – co obiecują kolejne rządy – mają skorzystać właściciele lokat, funduszy inwestycyjnych, banki i ewentualnie gracze giełdowi. Do tej listy trzeba jeszcze dopisać polityków. Ci próbują zyskać najwięcej.
 • 2008-03-17 08:16 | Przemyslaw ze Szwecji

  Podatek placimy od zysku

  Panie Redaktorze, podatek placimy od wszelkiego zysku i dochodu (kwestia tylko jak wielki). Uzyskane procenty od kapitalu to nasz i zysk i dochod. To jest po prostu logiczne, ze powinnismy od niego zaplacic podatek ( w Szwecji od procentow z kapitalu placimy 30%) Jezecli chodzi o osoby ubogie lub malo zarabiajace to Panstwo pomaga w inny sposob. Kazdy z nas ma w danhym roku wolna sume od opodatkowania i ta kwote Rzad moze zmieniac. Podatek od procentow to nie jest problem politykow i tanich obietnic. To wiekszy problem zrozumienia przez podatnikow jak funkcjonuje Panstwo i w ogole co to jest podatek !Z jednej strony bedzie to cos co bym nazwal dyscyplina podatkowa a z drugie strony kultura ekonomiczna czyli zrozumieniem mechanizmow w systemie podatkowym. Zmieniajmy wielkosc podatkow ale nie jego podstawowe systemy dzialania
 • 2008-03-17 22:23 | INTJ

  Procent ujemny

  Wrzucanie bankow i funduszy do jednego worka, to duze nieporozumienie! Te instytucje spelniaja zupelnie inne role, i z tego wzgledu powinny byc inaczej traktowane. Podstawowym zadaniem systemu bankowego jest - co najmniej - przechowanie wartosci naszych oszczednosci. Niestety banki przestaly spelniac nawet ta podstawowa role, gdyz polaczenie inflacji (ktora jest ukrytym podatkiem!!!) i podatku Belki sprawia, ze realnie nasze oszczednosci traca na wartosci!!! Nie mialbym nic przeciw opodatkowaniu oszczednosci, gdyby dotyczylo ono REALNEGO dochodu (uwzgledniajacego stope inflacji i oplaty bankowe), a nie wirtualnego zysku. W tej chwili kazda oszczedzajaca osoba ma prawo czuc sie okradana w bialy dzien, i nie dziwie sie, ze gdy ktos ma pod reka wieksza gotowke, to szuka sposobu na wyprowadzenie jej z UE :(
 • 2009-04-16 19:53 | Turkmenistyk

  Re: Heblem po Belce

  Zniesienie tego podatku nie jest jak dla mnie możliwe w tym czasie, więc ewentualnie możemy na niego poczekać, chociaż nie warto. Inwestowanie ma przecież różne oblicza, im więcej można stracić tym więcej można zyskać, nawet pomimo podatku np. w akcjach. Dla osób odkładających pieniądze rzędu kilku tysięcy złotych przecież w tym momencie najkorzystniejsza jest polisa lokacyjna, bo właśnie omija podatek Belki i takie domniemania, że po zniesieniu tego podatku nagle wszyscy zaczną oszczędzać, jest dla mnie dosyć śmieszne.