Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Umierać za Lhasę?

(4)
Symbolicznie - wiele.
 • 2008-03-25 10:56 | yamatsuka

  Pozorna jedność Tybetańczyków

  Chciałbym zaproponować ten bardzo ciekawy artykuł, dotyczący pozornej jedności Tybetańczyków. W istocie, naród ten jest targany nie tylko konfliktem z chińskimi komunistami, ale -- i może przede wszystkim -- wewnętrzną walką o wpływy.Dalaj Lama jest politycznym przywódcą, ale należy wiedzieć, że NIE jest zwierzchnikiem duchowym wszystkich Tybetańczyków, ani buddystów w innych częściach świata. Pomimo, że cieszy się powszechnym szacunkiem, jest zamieszany w intrygi i walkę interesów. Jedną z nich jest usiłowanie podporządkowania sobie innych szkół buddyjskich, jak choćby Kagyu. Artykuł:http://news.ncmonline.com/news/view_article.html?article_id=2384413bc4f60e6614d134038737f3aa
 • 2008-03-25 13:39 | Mikesz6

  Nie takie proste

  Pół godziny temu dalajlama miał w Delhi wystąpienie w którym.... potępił manifestacje Tybetańczyków skierowane przeciwko administracji chińskiej.Tak,potępił.Co więcej postawił ultimatum,że jeżeli w dalszym ciągu będzie stosowana przemoc wobec narodu chińskiego(tak,to są słowa dalajlamy)to on ustąpi.Oczywiście główne portale informują o tym ,ale jakoś tak w strasznie zakamuflowany sposób.Nie wiadomo przecież co teraz będzie z szeroko omawianym bojkotem igrzysk.
 • 2008-03-25 14:50 | janusz

  trzeba walczyć o suwerenność Polski

  Tak jak Tybet walczy o suwerenność , tak Polska powinna walczyć o suwerenność. Wielkie molochy takie jak Chiny , czy Unia Europejska dążą do podporządkowania sąsiadów. Polska również jest zagożona utratą suwerenności decyzji.Jednak wielu obserwatorów udaje , że nie widzi zagrożenia. Najlepszą pomocą dla Tybetu jest własny przykład.
 • 2008-03-26 13:28 | pis-pis

  Nie bądźmy bardziej tybetańscy od ...

  ... Tybetańczyków.