Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trzeba: przebacz!

(1)
Wybaczając innym oczyszczamy nie tylko duszę, ale i poprawiamy swoje zdrowie. Psychologia pozytywna coraz częściej zajmuje się badaniem skutków terapii pojednawczej.
  • 2008-04-04 21:12 | gl1974

    Przebaczenie

    Wybaczenie krzywd przeciwnikowi z pola walki jest bardzo proste, bo obaj są żołnierzami i wykonują tylko polecenia przełożonych. Taka jest rola żołnierza - profesjonalizm ponad osobiste animozje. Inna jest sytuacja kiedy ktoś Cię zdradza. Trudno jest wybaczyć kiedy ktoś wbija Ci nóż w plecy, kradnie, oszukuje i liczy na to że będziecie razem współpracować udając że nic się nie stało, a w takim przypadku konieczne jest przyznanie się grzesznika i prośba o przebaczenie. Tylko szczery żal z powodu popełnionego występku może przywrócić dawne stosunki. "Poznacie prawdę i prawda was wyzwoli"