Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O Kaziku, który wrócił do piekła

(7)
Taka akcja dziś wydaje się nieprawdopodobna. Bo jak 19-letni chłopak – sam, bez dowódców – mógł w okupowanej Warszawie wyprowadzić kanałami dużą grupę powstańców ocalałych z płonącego getta? Lecz niebywała była i wtedy. Podobnie jak późniejsze losy Kazika Ratajzera.
 • 2008-04-16 23:05 | preczsilver

  gupie gupoty

  równiedobrze mógłbyś tu napisać o hodowli truskawek w Norwegii i byłoby to tak samo od rzeczy i bez sensu jak to co napisałeś,, nie sil sie tak dużo wiedzy jest po nic jak się nie potrafisz nią posłużyć :)
 • 2008-04-17 14:45 | karul

  mietek jak

  zwykle nudzi. on jest z tych wyedukowanych polaczkow -"wiek xxi czeka na swoja ikone dla zrozumienia" czego? no i poppera czytuje, a wiec czlonek to klubu inteligencji nazikatolickiej.niech zyje jan tomasz gross i simcha rotem! oni sa jak szpilki ktore przekluwaja te nadete polskie balony.
 • 2008-04-18 08:39 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Warto rozmawiać.

  Re:preczsilver i karul.Wpisy najlepiej dowodzą,że wiek XXI czeka na swoją ikonę w ukazaniu mechanizmów budowania świ świadomości.Może być i tak,że jest feler w przekazywaniu swojego myślenia i biorę to na siebie.Nic tak nie uczy jak traumatyczne przeżywanie historii dającej świadectwo prawdzie.Z audycji Jana Pospieszalskiego wynikło jak faktami powstania ghetta manipulowano co dokumentują sprzeczności w zeznaniach.Jest we Wrocławiu płyta utrwalająca pamięć tego desperackiego aktu.Desperackiego,bo wybrali śmierć,nad którą trzeba się pochylić z wielką zadumą.Brak tej świadomości sprawia,że płyta jest okresowo oblewana czerwoną farbą."KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andzeja Wajdy" to dokument jak dziełem sztuki można utrwalać politykę historyczną.Piszę w głębokim przekonaniu,że to też nie trafi do moich adwersarzy,ale mam przekonanie i czuję się w obowiązku,że warto rozmawiać.Pozdrawiam jako autor listów TROPEM WROGÓW SPOŁECZEŃSTWA OTWARTEGO z norwidowskimi mottami ukazującymi rodzimą patologię demokratycznego systemu.
 • 2011-01-30 11:11 | ankal

  Re:O Kaziku, który wrócił do piekła

  FAcet pier....dolisz. Zajmij się uprawą działki albo podglądaniem sąsiadki lu sąsiada, mniej krzywdy sobie i ludzkości uczynisz. Amen"Biologia nauka historyczna
  "Zrozumieć historię biologii to znaczy móc sobie odpowiadać na kolejne pytania dotyczące powstania życia i wartości.Ewolucja ludzkiego myślenia nie jest toż sama z budowaniem świadomości.Dramatycznie skończyły się radykalizmy we wdrażaniu utopii,czego getto warszawskie jest najlepszym symbolem do zrobienia wszechstronnej analizy.Radykalizm wdrażania kolejnej utopii globalnego wolnego handlu też ma swój symbol w postaci wewnątrzsemickiego krwawego konfliktu.Można powiedzieć,że wiek XX ma swoją ikonę w postaci Alberta Einsteina.Wiek XXI czeka na swoją ikonę dla zrozumienia mechanizmu budowania świadomości,która pozwoli na ograniczenie zapotrzebowania na politycznych bandziorów i ich systemowe porody.Wszystkie rasizmy są złem nie wyłączając i żydowskiego,to historyczna ocena Karla R.Poppera w kwestii sposobu sprawowania władzy.Nie rozumiejąc przyczyn naszych problemów nie jesteśmy w stanie ich rozwiązywać.Symbolem braku świadomości co do wzbudzania społecznego niepokoju i jego konsekwencji może być "historyk" GroSS.
  "
 • 2018-12-23 14:31 | Henryk

  Re:O Kaziku, który wrócił do piekła

  Myślę, że Kazik nie chciałby pokazać swojej 12letniej wnuczce marsz naszych narodowców z rasistowskimi hasłami , podczas święta niepodległości ,czy palenia kukły żyda we Wrocławiu!!!
 • 2018-12-24 02:46 | lelek3333

  Re:O Kaziku, który wrócił do piekła

  No wlasnie. Chyba macie przefajdane? I to dosc gruntownie?

  Samo w sobie darcie ryja na nutke "zydowscy zbrodniarze mordowali polskich patriotow" (wariant prawicowy) czy tez "syjonistyczni zbrodniarze morduja palestynskie kobiety i dzieci" (wariant lewicowy) zadnej lodowki nie napelni i nie przelozy sie na twarde, miekkie czy nawet na swinki.

  Te kukle w tym waszym Wroclawiu to spalono z prostej przyczyny: A skad wziac prwwdziwy obiekt?

  Usteczkowo wyszlo. Znaczy ujowo. Bo jak sie kazdego i wszystkich, co sie na gaz i piec nie zalapali, wynioslo na kopach ("Zydzi wynocha do Izraela!", "Polska dla Polakow") - to potem nie ma komu dokopac.

  Gleboko wspolczuje. A nasze dzieci na ogol doskonale po waszemu rozumieja. Nie zawsze to pokazuja - bo na kiego. Moje dzieci po waszemu nie gorzej ode mnie.

  I dlatego niczego nie trzeba tlumaczyc ani wyjasniac. Jak sobie poczytaja te wasze dowcipy o "wartosci opalowej" "zydkow" - to same rozumieja, co u was stanowi norme spoleczna. Nie trzeba wyjasniac ani komentowac.

  Keep up the good work!

 • 2018-12-25 18:00 | turpin

  Re:O Kaziku, który wrócił do piekła

  Niech Pan zwiąże jego duszę w węzeł życia.