Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stadium stadionu

(5)
Rok temu w Cardiff prezydent UEFA Michel Platini ogłosił, że Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 r. Minął rok, wszyscy niepokoją się stanem przygotowań. Ale na razie nie ma powodów do paniki.
 • 2008-04-17 03:23 | Katarzyna

  Czy PO ma ludzi którzy mają energię ?

  Obawiam się , że do realizacji takiego przedsięwzięcia jak Euro 2012 potrzebna jest grupa ludzi o ogromnej energii i znajomosci tematu. Platforma okazała się partią nadającą się do medialnej opozycji, ale te kilka miesięcy ich działalnosci zdradzają brak energii i chęci do pracy. Obym była złym porokiem, ale to nie wygląda dobrze jak się ogląda tych gadających ministrów.
 • 2008-04-18 11:07 | howard275

  Nigdy w życiu!

  Stadionów, autostrad. linii kolejowych i hoteli nie budują partie polityczne i najbardziej nawet prężni działacze. Po roku przygotowań do Euro 2012 tak naprawdę nie zrobiono NIC. Na przyszłych stadionach jedynie wiatr powiewa. Koleje? Drodzy państwo, no bez jaj... Największym ich wyczynem będzie wymycie wagonowych wychodków na czas trwania imprezy, ale na pewno nie budowa choćby 100m nowego toru. Autostrady buduje się u nas od lat już niemal 20. Czy hasło Euro 2012 ma moc sprawczą taką, żeby pobudzić tę machinę, skoro przez tyle lat ruszyć się jej nie udało? Oczywiście, że nie, skoro nie udało się tego zrobić z pobudek takich jak postęp cywilizacyjny czy dociągnięcie do standardów UE. Jedna ludyczna impreza tego nie załatwi na pewno.Wspomiany w tekście terminal II Okęcia przecież był budowany już przed ogłoszeniem decyzji o Euro 2012 i nie jest on "dzieokiem" tej imprezy. Obawiam się sytuacji, że w miarę zbliżania się do 2012, każdy kawałek nowego chodnika i każda załatana dziura w jezdni będzie ogłaszana jako wielki wkład w organizację E-12. Z drugiej strony, E-12 stanie się podłożem wielu prywatnych fortun zbitych na państwowych - naszych pieniądzach. Naglące terminy sprawią, że zaniechane zostaną procedury przetargowe, w gorączce pośpiechu pieniądze zaczną być wydawane w trybie "specjalnym", bo przecież nie można dopuścić... i w imię Boga i Ojczyzny, kasa się poleje strumieniem niekontrolowanym, acz oczekiwanym przez dobrze ustawione w tym systemie firmy. W efekcie wydamy kasę odpowiadającą budowie 10 stadionów na 3 lub 4, przeżyjemy parę tygodni publicznego wstydu podczas trwania koszmarnie niezorganizowanej impresy, a potem znowu będzie super, samozadowolenie, obwinianie Marsjan i przekomarzanki polityków.... Wszystkiego dobrego!
 • 2008-04-18 18:34 | Władysław

  Co powie Platini w maju ?

  Obawiam się, że nic dobrego.Pan minister Drzewiecki to pomyłka Tuska. Euro 2012 to kolejna okazja do wielkich przekrętów.52 proc. Polaków jest zaniepokojonych, nie tym czy zdążymy, tylko czy nie zabiorą organizacji EURO 2012. A co z fachowcami ? Opuścili kraj nad Wisłą i przenieśli się nad Tamizę, aby Anglia rosła w siłę...
 • 2008-04-19 05:51 | Agatha King

  gdyby Polacy rzadzili Polska to OK

  tragedia Polski jest to iz to niePOlacy rzadza Polska od 1926 roku i dlatego jest gorzej niz zle....ouch
 • 2008-04-19 07:33 | Tadeusz D

  Irytacje kibica Euro 2008

  Irytacje kibica EURO 2008W Polsce trwają przygotowania do Euro 20012 idzie to nam jak po ".grudzie"gdzie mamy mieć zaszczyt bycia gospodarzem wspólnie z "bratnią" Ukrainą. Jednakże Komitet Sterujący UEFA pozytywnie ocenił program przygotowań Polski i Ukrainy do organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku.Nie mniej wzbudzają emocje przygotowania-selekcja piłkarzy do kadry piłki "kopanej" Euro 2008.Trener Beenhakker dwoi się i troi - wybiera "najlepszych".Koncepcja "wzmocnienia" kadry sięgneła po posiłki z dalekiej Brazylii. Brazylijczyk Roger Guerreiro jest pod ręką ,biega-gra w stołecznej "LEGII-".Kadrze piłkarskiej przyszedł z pomocą Pan Prezydent Kaczyński wzorując się na swoim poprzedniku -nadając piłkarzowi obywatelstwo RP by tem ewentualnie mógł "biegać " po boiskach Euro 2008 jako PolakCzego kibic nie zrobi dla swej ukochanej dyscypliny-drużyny?.Nic by w tym nie było szczególnego -wszystkie reprezentacje wzmacniają się celując w mistrzostwo -medale.Dla mnie uroczystość nadania obywatelstwa w pałacu Prezydenta RP była bulwersująca to co zobaczyłem w newsach TV-szokowało?.Pan Prezydent nominował- wręczał akty nominacyjne ludziom nauki Profesorom.Każdy z z nominowanych podchodził do Prezydenta i w szacunku -dostojnie odbierał dokument.Przy wręczeniu obywatelstwa Pan Prezydent w swoim majestacie -osobiście podszedł do piłkarza wręczając mu akt-co mu wolno.Mnie to jednak zbulwersowało do czego też mam prawo.Motto-Piłkarz to Panisko jest i basta.