Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wybiegał przed orkiestrę

(3)
Dymisja Gomułki: Z kuluarowych doniesień wynika, że wiceministra finansów poniosły nerwy.
 • 2008-04-18 11:17 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Guru koncertożyczeń Donald Tusk

  To najlepszy dokument jakimi drogami chodzi teatr polskiej polityki z jej głównymi bohaterami zaawasowanymi w politycznym szulerstwie.Tu nie chodzi nawet o meritum sprawy,ale styl przypominający kabaretowe przedstawienie "Nocną zmiana".
 • 2008-04-19 12:59 | anthony

  Profesor w rzadzie

  Profesor w rządzie. Kanclerz Rzeszy Niemieckiej Otto von Bismarck mawiał: „.. jeden profesor w rządzie to zaszczyt, dwóch kłopot, trzech- katastrofa ..” Ponieważ krytyczna ilość profesorów w polskim rządzie ( w liczbie trzech ) została już dawno przekroczona, więc pozostaje nam już tylko czekać cierpliwie na katastrofę. Zadłużenie budżetu polskiego państwa sięga już prawie 500 mld. złotych, i co roku przyrasta o kolejne 30 – 40 miliardów. Roczne wpływy podatkowe do budżetu to kwota rzędu 150 mld. złotych..... Kto i kiedy owe długi pospłaca ?? Ta kwestia nie jest przedmiotem zainteresowania obecnego rządu, tak jak i nie była przedmiotem zainteresowania żadnego rządu poprzedniego. Polscy profesorowie ekonomii – których w kraju wielka siła – również nie zaprzątają sobie głowy tak przyziemnym problemem jak sposobem spłaty gigantycznych długów, gdyż w celach poznawczych i naukowych chcą sprawdzić empirycznie przy jakim poziomie zadłużenia budżetu krajowego, zawalą się finanse państwa i runie gospodarka !. Na wyniki tych badań oczekują z niecierpliwością ekonomiści na całym świecie, chcąc zweryfikować własne hipotezy dotyczące przyczyn podobnych katastrof w Argentynie, Meksyku, Rosji, i innych państwach.W ciągu ostatnich 16 lat polskiej demokracji, przez kolejne polskie rządy przewinęło się kilkuset profesorów przeróżnych specjalności. Jak to się stało, że polska gospodarka przetrzymała ich wszystkich i jeszcze żyje ? Albo siła niszczenia polskich profesorów nie dorównuje destrukcyjnym talentom profesorów niemieckich z czasów Bismarcka, albo polska gospodarka i naród wytrzymają wszystko: okupację, zabory, komunę a nawet kilkudziesięciu profesorów w rządzie !. Anthony Ivanowitz.www.pospoliteruszenie.org
 • 2008-04-21 13:15 | Mieczysłw S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Czy to o profesorów chodzi?

  Oczywiście najlepiej chodzi o pozyskanie naukowego szyldu,wówczas całe polityczne szulerstwo można ubrać w mądrość.Takie państwo jak Polska na dorobku i to wszechstronnym z pewnością nie może się obejść bez wasalnej polityki.Problem jednak jest znów ten,że wyboru politycznego,a nie publicznego jeżeli chodzi o wasalizm dokonano wobec politycznych bandziorów z nadużywaniem bezwzględnego prawa silniejszego.Ta polityka zaczyna bankrutować.Polityczny bandzior z USA może się jeszcze podratować federalnymi rezerwami,a polski bandzior???!!!W 1992 roku James Goldsmith na paryskiej Sorbonie wykładał swoje argumenty będąc oponentem do kolejnej utopii globalnego wolnego handlu.PUŁAPKA to ksiązka z wywiadem Yves Messerovitchem przeprowadzonym z J.G.Pojawił się tam i Radek Sikorski,który dziś jako minister "Najemnik" od spraw zagranicznych dokumentuje,że z tamtej rozmowy nie za wiele wyciągnął pożytecznych wniosków.Państwo na wszechstronnym dorobku,a tu premier Donald Tusk zaczyna bawić się w rozdawnictwo nie bacząc,że z katów zaczyna robić się ofiary.Mówiąc językiem poety Norwida z kretów orłów i to do tego jeszcze białych.