Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Molnar nie dla dzieci

(3)
Wciąż mało wiemy o autorze, który powieść "Chłopcy z Placu Broni" napisał... przypadkiem.
 • 2008-04-20 16:39 | samcia06

  ...

  bardzo fajne, mi się podoba
 • 2008-09-19 17:04 | llukid

  Super biografia:)) Szukałem takiej przez pół godziny;)) Jeszcze raz DZX:))
 • 2008-11-24 22:07 | Anita K

  Re: Molnar nie dla dzieci

  Witam. Proszę o pomoc. Ile lat ma właściwie Ernest Nemeczek?
  Różnego rodzaju źródła (nie tylko tzw. bryki) podają, że chłopiec ma jedenaście lat. W powieści nie ma na ten temat ani słowa, natomiast z kontekstu można wywnioskować, że raczej czternaście. Janosz Boka, kolega z klasy Nemeczka, to czternastolatek. Obaj uczęszczają do klasy czwartej gimnazjum, co też może sugerować ten wiek. Przyznaję, że znam powieść tylko w przekładzie pani Janiny Mortkowiczowej, a w oryginale zaś – być może – podane są bliższe szczegóły w związku z wiekiem Nemeczka. Oczywiście, mogło się również zdarzyć, że przeoczyłam jakiś istotny w tej sprawie szczegół lub - nie znając bliżej węgierskich realiów historycznych - wyciągnęłam za daleko posunięte wnioski (możliwe jest, że do klasy czwartej gimnazjum uczęszczali chłopcy w różnym wieku, gdyż nie było określonego limitu wiekowego warunkującego nabór do szkoły?).
  Bardzo proszę o odpowiedź.

  Z poważaniem
  Anita K.