Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W najnowszym numerze POLITYKI

(2)
Spis treści nr 16/2008
  • 2008-04-20 23:40 | Jerzy Golański,Oława Iwaszkiewicza 46/3

    "Reklamowy chwyt za serce"

    W artykule "Reklamowy chwyt za serce", Mirosław Pęczak powinien był przetłumaczyćtytuł brytyjskiej kampanii"silver spoons" nie dosłownielecz jako "w czepku urodzeni"W takim kontekście przecieżautor pisał o ubóstwie wsródbrytyjskich dzieci.Pamiętamsprawę tego idiomu jeszcze z1971 r.gdy ktoś w "Polityce"zwrócił uwagę na tytuł jednego z odcinków telewizyjnej"Sagi rodu Forsyte'ów",przetłumaczonego dosłownie jakosilver spoon, czyli srebrnałyżeczka właśnie.
  • 2008-04-22 21:46 | crew

    ciekawy

    A kiedy sie dowiemy co w jutrzejszym numerze ? ;] czy jeszcze dzis ? ;]