Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia do raportu prof. dr hab. Zbigniewa Ja...

(7)
 • 2008-05-30 16:43 | Robert

  Re: Komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia do raportu prof. dr hab. Zbigniewa Ja...

  Klamczuch Jaworowski powoluje sie na Petycję Oregońską... Scientific American wzięło próbkę losową z tej listy naukowcow... 87% podpisujących udało się zidentyfikować, tylko 37% zgadzało się z petycją, 3% z nich to klimatolodzy, a 7% ma jakaś wiedzę na temat...

  Oczywiscie klamczuch nie wspomni, ze poza IPCC kazda szanujaca sie instytucja na swiecie zgadza sie z teza, ze globalne ocieplenie to raczej fakt.
 • 2008-05-30 16:56 | Robert

  Re: Komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia do raportu prof. dr hab. Zbigniewa Ja...

  Hmm...

  „Krzywa hokejowa" ipcc (2001) wg. Mann et al., 1998, poprawiona przez (Mcintyre and Mckitrick, 2003).

  Mcintyre i Mckitrick to ekonomisci... Ich twierdzenia zostaly wielokrotnie obalone, w tym przez Rutherford, S, et. al. w czasopismie American Meteorological Society "Journal of Climate"

  "(jestem profesorem nauk przyrodniczych)"

  Czyli radiologiem...

  "Wykres pierwszy pochodzi z pracy (Beck, 2007)..."

  To ta praca, gdzie w ciagu roku potrafi CO2 skoczyc o 25%? Smiechu warte...

  "Schneider et al., 2006"

  Proponuje poczytac wnioski zpracy Schneidera, bo one dowodzą, ze na Antarktydzie w ostatnim wieku doszlo do ocieplenia.

  itd itp...

  oj mota sie nasz profesorek od siedmu bolesci...
 • 2008-06-02 16:07 | Przemysław Ogiński

  Re: Komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia do raportu prof. dr hab. Zbigniewa Ja...

  Szanowna Redakcjo!

  Kiedy wreszcie pójdziecie do głowy i przestaniecie drukować wynurzenia tego pseudospecjalisty od klimatu prof. Jaworskiego?! Już jedno z pierwszych zdań w odpowiedzi na komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia, mianowicie że "biopaliwa [są] odpowiedzialne za obecny kryzys żywnościowy" dyskredytuje go jako naukowca i publicystę. Powszechnie bowiem wiadomo, że produkcja biopaliw jest jedną z wielu przyczyn kryzysu żywnościowego, inne to rekordowe ceny ropy naftowej, a zatem transportu, zmiany w tendencjach żywieniowych na świecie (wzmożone zapotrzebowanie na mięso), rosnąca liczba ludności w krajach rozwijających się, klęski nieurodzaju w krajach produkujących żywność (Australia) czy polityka rolna w innych krajach (celowe zmniejszanie produkcji żywności w UE przez ostatnie kilkanaście lat) czy wreszcie spekulacje cenami produktów rolnych. Mówienie że tylko biopaliwa są odpowiedzialne za ten kryzys jest nonsensem.

  Z poważaniem

  Przemysław Ogiński
 • 2008-12-03 14:35 | Jajcenty

  Re: Komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia do raportu prof. dr hab. Zbigniewa Ja...

  No nie wiem,
  Nie znam się na tym ale Panowie prof.Jaworski i prof. Haman robią na mnie wyjątkowo dobre wrażenie - poziomem dyskusji. Pozostali, a juz w komentujący w szczególności są zbyt zapalczywi jak na naukową dysputę. Niekiedy mam wrażenie że argumenty są lekko ad personam.
  Reasumując. Dla mnie, pan profersor Jaworski zdecydowanie lepiej argumentuje swoje stanowisko.
 • 2008-12-15 11:30 | mrozu

  Nikt nie twierdzi, że globalne ocieplenie to nie fakt. Klimat się ociepla, ale nie przez CO2, jak chciało by IPCC i ekoterroryści. Czytanie ze zrozumieniem...
 • 2009-08-23 15:17 | sdfsdf

  Argumenty Pana Ludwika Tomiałojcia są bardziej przekonujące.
  Nie stoi za nim żadne lobby, lecz kieruje się rozsądkiem.
 • 2010-02-05 07:44 | AAA222

  Re:Komentarz prof. Ludwika Tomiałojcia do raportu prof. dr hab. Zbigniewa Ja...

  "1. ... kraje UE od dziesięciu lat realizujące ustalenia z Kioto, a zwłaszcza przodujące w tym Dania, Szwecja i Niemcy, nie mają kryzysu gospodarczego."
  No i wykrakał !