Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wnuczek ddziadka nie udzwignie

(1)
2008-05-31 17:00 | tsubaki
W wielu kwestiaaach zgadzam sie z autorka artykulu, niestety podawana tu jako wzor nowoczesnego sysstemu emerytalnego, japoniaa, jest typowym przykladem przeklamania medialnego. Autorka pisze, jakoby Japonczycy nauczyli sie zmieniac zawod tzrykrotnie bo poprzednie ich zawody staja sie niepotrzebne w nowoczesnyn spoleczenstwie. Mieszkamm w Jaaponii 10 laat i tyle juz widziaalam programowww,, w ktorych wypowiadali sie zwylki emeryci, tyle mam przykladow w rodzinie meza, ze z calkowita pewnoscia moge stwierddzic, ze podejmowaniie pracy w innym zzawodzie przez japonskich emerytow poodyklowane jest tylko i wylacznie glodowymi emeryturami uniemozliwiajacymi sie utrzymanie. Choc oficjalnie rzad japonski nie podnosi wieku emerytlneego, emyrycii zmuszani sa do podejmowania pracy zaraz po przejsciu na emeryture.