Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Faktura z tytułu dobra mieszkańców Iraku

(1)
Audytorzy Pentagonu odkryli zdumiewające braki w dokumentacji wydatkowania pieniędzy przez amerykańską armię w Iraku.
 • 2008-06-01 12:30 | Janek

  Wzór demokracji

  Piękny patent na uczciwość, wolność oraz demokrację - najpierw skopać słabszego, potem go okraść, a następnie oskubywać latami własnych podatników, a jak spytają: "na co zostały wydane nasze pieniądze?" , to odpowiedzi usłyszą rozbrajające "nie wiemy za co płaciliśmy". Natomiast na stwierdzenie, że to zakrawa na pospolite złodziejstwo, usłyszą zapewne Dickowskie Chenneyowskie - "So?".

  Można jeszcze napluć nieszczęsnym, naiwnym koalicjantom w twarz, stwierdzając niczym niejaki Waxman: "Wygląda na to, że ‘koalicja chętnych' była ‘koalicją opłaconych' - chętnych, ale do przyjęcia pieniędzy".

  Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Joseph Stiglitz obliczył prawdziwe koszty wojen w Iraku oraz w Afganistanie, wynik jest tutaj:
  http://www.amazon.co.uk/Three-Trillion-Dollar-War Conflict/dp/1846141281/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1212315464&sr=8-1 Ile dobrego można by było zrobić za te Himalaje forsy?