Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Śmiertelna pazerność

(3)
Biopaliwa i susze nie wyjaśniają całej historii kryjącej się za obecnym kryzysem żywnościowym.
 • 2008-06-05 15:49 | beastieboy

  Re: Śmiertelna lewicowość

  Ekonomiści dawno wyjaśnili przyczyny obecnego skoku cen żywności. Profesor Balcerowicz też komentował to zjawisko, wyjaśniając że jest ono spowodowane wykorzystaniem ogromnych powierzchni upraw pod produkcję tzw. "biopaliw". Ten trend jest wynikiem wspaniałych pomysłów na uszczęśliwienie nas wszystkich, formułowanych przez takie osoby jak autorzy powyższego artykułu, którzy teraz szukają winnych wśród firm, których zadaniem jest i będzie przynosić zyski. I co najciekawsze, częścią tego całego cyrku stały się też Stany Zjednoczone gdzie procentowy wrost powierzchni upraw pod "biopaliwa" jest największy na świecie. Gdzie to nas wszystkich doprowadzi? Zapewne w to samo miejsce, w którym znalazła się teraz UE, która od lat inwestuje niebotyczne sumy w najbardziej przyszłościową, innowacyjną i mobilną gałąż gospodarki - w rolnictwo.
 • 2008-06-06 23:54 | beastiegirl

  beastieboy,
  zamiast wypisywać dyrdymały, mógłbyś poświęcić odrobinę czasu na edukację, sprawę masz ułatwioną, gdyż wszystko czego potrzebujesz, aby móc ogarnąć treść tego rzeczowego artykułu znajdziesz w Internecie.
 • 2008-06-12 10:21 | beastieboy

  Kolejna osoba, która uważa że jak jej się coś wydaje, że jest, to z pewnością tak jest. A może jeden kontrargument dla mojej wypowiedzi?