Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cieplarniane targowisko

(2)
BBC udowadnia, że wielomiliardowy rynek globalnego obrotu tzw. jednostkami redukcji emisji dwutlenku węgla ma wiele poważnych wad.
  • 2008-06-11 12:54 | Janusz

    BBC nie jest wyrocznią

    Problemowi trzeba by się dokładniej przyjrzeć i raczej z ograniczonym zaufaniem do wątpliwego obiektywizmu BBC. Nie zagłębiając się w meritum, jedną mam uwagę, rzuciłem okiem na stronę internetową SFR "niewielkiego zakładu w rolniczych Indiach" i okazuje się, że to całkiem spora firma z ponad 30 letnią tradycją, posiadająca siedem fabryk w Indiach i jedną w Dubaju... (www.srf.com) Nie bardzo rozumiem, co miałoby zmotywować tą firmę do wybudowania spalarni HFC23, jeśli nie zachęta finansowa, altruizm? Poza tym Indie, ze wszystkimi swoimi kontrastami, ale rozszczepiające atom, produkujące zamienniki najnowocześniejszych leków, będące centrum usług IT dla USA i Europy, wykupujące nasze huty, chyba nie są już najlepszym przykładem biednego kraju rozwijającego się.
  • 2008-11-26 23:15 | yyc

    Dwie rzeczy. Ten artykul jest zwyklym przepisaniem artykulu z BBC World Service. Autorka nie opracowala tylko przetlumaczyla BBC.
    Po drugie nie od dzisiaj wiadomo ze cala idea Kyoto to proba przelania miliardow dolarow z bogatego zachodu do krajow trzeciego swiata a co ciekawsze Chin i Indii, ktore to kraje w innych sytuacjach so pokazywane jako tygrysy gospodarcze a o chinskim dodatnim bilansie platniczym idacym juz ponoc w tryliony dolarow amerykanskich wiekszosc prasy swiatowej pisze codziennie. Jednak w dalszym ciagu zada sie sfinansowania postepu technologicznego w tych krajach z kieszeni zachodnich podatnikow. Oczywiscie Polska juz tak traktowana nie jest, my musimy placic. Spalanie HFC23 jest tansze niz pozbywanie sie go innymi metodami a wypuszczanie ot tak sobie do atmosfery nawet w Indiach zabronione. Co wiec zmuszilo firmy do spalania...oszczednosci a nie CDM. Trudno sie dziwic ze w Indiach - choc nie tylko - znajdziemy najwiecej oszystow. A co do firmy SRF to lepiej przeczytac ich raport roczny niz stronke internetowa. Ciesze sie ze BBC jest niewiarygodne bo teraz ich wszystkie artykuly na temat ocieplenia, Kyoto, IPCC etc moge wyrzucic do kosza, jako zwykla propagande zielonych.