Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świat na bańce

(6)
Globalny kapitalizm wkracza w nową epokę. Światowym handlem przestaje rządzić logika podaży i popytu, tylko ataki paniki i euforii, za którymi podążają olbrzymie fale kapitału. A rynek zamienia się w pole golfowe dla spekulantów.
 • 2008-06-14 01:41 | Czeslaw

  Re: To jest syndrom globalizmu ...

  Za dużo pieniędzy znalazło się w jednych rękach. Nikt nie kontroluje przepływu kapitału z banku do banku, a w nich siedzą same szwagry i kuzyni. Kikaset rodzin rządzi tym światem za zgodą oszalałych neokonserwatystów. Gdzie są ci laureaci nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii , czy ekonomia jest nauką, jeżeli w czasie jednego życia można być marksistą i wyznawcą wolnego rynku i w obu wydaniach cieszyć się "szacunkiem" rodziny bankowej.
  Globalizm w tym wydaniu spotkał się wreszcie z odprawą normalnych ludzi z Iralndii.
 • 2008-06-16 12:04 | David

  Re: Świat na bańce

  Dziekuje za dobry artykul. Moim zdaniem mozna zapobiec wysokim cenom ropy, zalezy to tylko od dobrej woli prezesow NYMEX i towarowej gieldy londynskiej. Oblozyc spekulantow bardzo wysoka prowizja za transakcje dokonywane na tych gieldach. To powinno wystarczyc.
 • 2008-06-16 20:08 | Wieslaw Ciolko

  Re: Świat na bańce

  Gratuluje autorowi doskonalego wyczucia tematu i z wybitnej zdolnosci syntezy- od lat pracuje w rynkach finansowych i czytam co sie nadarzy na ten temat. Musze przyznac ze Pana tekst jest najlepsza "sciaga" na temat rynkow finansowych i spekulacji jaki mialem okazje przeczytac do tej pory. Pozdrowienia z Texasu!
 • 2008-06-17 21:20 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Kolejna utopia.

  To,że świat jest na bani jest dziełem kolejnej utopii jaką jest globalny wolny handel.To efekt wyższości szkoły biznesu nad szkołą ekonomii.
 • 2008-06-24 21:35 | krawiec

  Re: Świat na bańce

  " jeśli nie stać cię na kurę , jedz śledzia " . z Talmudu.
 • 2008-07-01 09:47 | Edward

  Re: Świat na bańce

  Panie Redaktorze,

  absolutnie rewelacyjny artykuł - ciekawy, ważny i świetnie napisany. Najlepsza rzecz jaką czytałem w Polityce od paru miesięcy.