Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przenikliwy, tępy, enigmatyczny

(4)
W Warszawie ma stanąć pomnik Ronalda Reagana. W USA republikanie, szukając kandydata do tegorocznych wyborów, chcieli znaleźć drugiego takiego jak on. Na czym polegała siła tego aktora, uważanego za jednego z najlepszych prezydentów?
 • 2008-06-15 20:17 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Rozprawił się z komunizmem,ale...

  Za sprawą swej przenikliwości nie pozostawił w testamencie wzorca dla USA jak budować nowy porzadek w swiecie.Można to zrzucić na konto wyniszczającej choroby,a może jej przyczyną było odrabianie lekcji z historii?!
 • 2008-07-01 15:46 | sceptyk

  Re: Przenikliwy, tępy, enigmatyczny

  Jest znaną prawdą, że wszyscy prezydenci amerykańscy ,z wyjątkiem Kennedy'ego, byli intelektualnymi miernotami. Komuś widocznie na tym zależlało, dlatego też Kennedy'ego trzeba było usunąć
 • 2008-07-29 12:40 | hewoch

  Re: Przenikliwy, tępy, enigmatyczny

  Bardzo dobry artykuł. Potwierdza tylko to, że, można być prezydentem, który jest popularny dzięki swej skuteczności, a także czarujący w życiu prywatnym mimo jak pisze twórca artykułu, że w głębi duszy był prostakiem. No cóż - nasza głowa państwa ma za sobą również udział w filmie - i przy tym doktorat - a odpycha na kilometr - smutne :/. Gdzie się podziali Ci politycy, jak w 2 RP - kompetentni, romantyczni wykształceni znani w świecie, i skuteczni , po prostu nawet ich chęć do wystawnego życia nie raziła,,,, Gdyż byli po prostu dużego formatu Polakami,,, dalekowzrocznymi, a nie męczącymi..
 • 2009-06-22 13:29 | lujiki

  Przydaloby sie znac choc troche historie Drugiej RP by moc wypowiadac takie kwestie na temat politykow uwczesnej elity rzadzacej, ktorej sprawowanie wladzy wychodzilo nader miernie i kaleko.Radzilbym rowniez wiekszy dystans i krytyke w stosunku do tak pojmowanego partiotyzmu i polskosci.Trzecia sprawa jest prosty fakt ze w pewnym, a nawet smiem twierdzic, w duzym stopniu to jakimi sa ludzie rzadzacy w Polsce jest przejawem tego jacy sami jestesmy, gdzie lokujemy gniew spoleczny i jak dajemy sie manipulowac ludzia, ktorzy go wykorzystuja w grze politycznej i walce o stolki.Jest to tez bardzo istotny przejaw braku, w Polsce szczegolnie, postawowej jednostki panstwa demokratycznego a mianowicie 'spoleczniestwa obywatelskiego'.Braki takie miala rowniez Druga