Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Irlandia mówi "nie"

(3)
Gdyby nie szczodrość Unii Europejskiej, Irlandia wciąż byłaby w zaścianku.
 • 2008-06-16 13:51 | Kecaj

  Teraz jest jasne

  Po irlandzkim (i poprzednim francusko-holenderskim) "nie" jest juz jasne, ze zasada jednoglosnosci w tak rozbudownej Unii jest idiotyzmem. Trzeba tylko znalezc wyjscie jak z niej zrezygnowac, bo narazie caly czas obowiazuje. Wyjscie z tej sytuacji wydaje sie bardzo trudne, bo... musi byc wlasnie jednomyslnie przeglosowane przez wszystkie kraje czlonkowskie. A wiec, nie pozostaje nic innego jak wprowadzic te zasade tylnymi drzwiami. Wyjsciem jest droga Sarkozyemu idea Unii na dwie predkosci. To jasne jak slonce, ze Sarkozy bedac u sterow Unii bedzie mial wolna reke na organizowanie nieformalnych ukladow. Jesli Polska do twardego jadra Unii sie nie wcisnie, to bedziemy zmarginalizowani na lata. A droga do tego jadra prowadzi tylko przez Niemcy. Jakie to szczescie, ze premierem nie jest juz Jaroslaw Kaczynski. Bo wowczas kanclerz Merkel nawet by przez mysl nie przeszlo zeby nas tam dopuscic. Po co komu taki maly i nadety wypierdek dopuszczony do dworu. Z Tuskiem, miejmy nadzieje, jakos sie dogada. Tylko jak NIemcy moga miec pewnosc, ze zajadle rzday PiS w Polsce nie powroca?
 • 2008-06-18 10:42 | Lola ;)

  Wszystko pięknie, rysują się przed nami (jak zwykle) dwie drogi, jedna świetlana i jedna złowroga. Jedno tylko pytanie. Czy lepiej być prowincją pod "twardym jądrem kanclerzycy Markel", czy umiarkowanie suwerennym krajem z możliwością choćby decydowania o wysokości podatków?
 • 2008-07-22 02:56 | murator

  http://www.eu-vertrag-stoppen.de/hintergrund/inhalt.html

  Moi drodzy - zanim sie wypowiecie o Traktacie przeczytajcie teksty - ja pozdrawiam obywateli wolnej Irlandii. Tej jak to okreslil niemiecki dziennikarz Jürgen Elsässer "Celtyckiej wiochy która sie postawila Imperium" !!!