Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gra w Marca

(7)
Jak dokonywano zamachów na Zbigniewa Ziobrę? Kto ostrzegł Andrzeja Leppera przed akcją CBA? Dlaczego funkcjonariusze CBA używali legitymacji CBŚ? Szukamy odpowiedzi na te pytania.
 • 2008-06-17 02:35 | Maryla

  Re: To jest tekst niezbyt klarowny czyli w normie

  Dalej nic nie wiemy pewnego po przeczytaniu tej "Gry w Marca". W Polsce politycy za dużo mówią i to najczęsciej nie na temat. Komentują fakty medialne, a nie rzeczywiste wydarzenia. Takie zresztą są te "tryndy" światowe. Bardzo przykrą niespodzianką jest konstatacja, że nowa ekipa nie padła zbyt daleko od PiS-owskiej jabłoni.
 • 2008-06-17 07:03 | aa

  Re: Gra w Marca

  Nie byłam zwolennikiem atmosfery wprowadzanej przez PIS. Ale problem jest w tym, że rzeczywiście próbowała zwalczać korupcję, także polityczną. Czy Państwo tego nie dostrzegacie ? Co się stało z "Polityką", na ktorej się wychowalam ? Co się stało z p. Paradowską, z p. Żakowskim ? Pamiętam ich b. poważny i mądry artykuł dotyczący korupcji, bodaj z 10 lat temu.
 • 2008-06-17 07:06 | aa

  Re: Gra w Marca

  "Komentarz zostanie dodany po zatwierdzeniu przez moderatora." To piękne jest, czyż to nie cenzura ?
 • 2008-06-17 12:23 | ordynus

  A gdzie miała paść jak politycy PO i PiS to koledzy z AWS?
 • 2008-07-07 04:28 | karul

  stary jestem,

  w polsce ludowej przezylem 36 lat i gdy pojawil sie elektryk i jego tzw. zwiazek zawodowy na mysl o ktorych rzekomo rozsadni ludzie dostawali rozwolnienia, pomyslalem sobie "co za bezmyslna swolocz" i dalem noge z kraju.

  nie mialem racji? w porownaniu z bagnem w jakim topi sie ta trzecia czy juz czwarta republika, politycy z PZPRu to byli ludzie skromni, kulturalni a kraj byl praworzadny.

  po raz ktorys powiem - dobrze wam tak, solidarnosciowe matoly! chcieliscie czwartej japonii, a macie gorna wolte i radio z ryjem.
 • 2008-07-11 10:53 | oficer-prowadzacy

  Re: Gra w Marca

  [cytat]
  Zbigniew Ziobro, co w ówczesnej KGP było głośno komentowane, domagał się, aby Jarosław Marzec, wtedy jeszcze naczelnik warszawskiego zarządu CBŚ, kontaktował się z nim osobiście, z pominięciem drogi służbowej. Marzec uważał, że to łamanie procedury, ale na polecenie swoich przełożonych (szefem CBŚ był wtedy Janusz Czerwiński) spotykał się z ministrem i informował go o ustaleniach.
  [/cytat]

  Przez kilka lat służyłem w CBŚ na stanowisku równorzędnym do zajmowanego przez Marca w Gdańsku. Stąd znam go osobiście i dlatego nie wierzę w przedstawioną sylwetkę Marca-legalisty, który nawiązuje bezpośrednie kontakty z politykami tylko na polecenie przełożonego.
  Z ust samego Marca słyszałem, jak szczycił się osobistymi kontaktami ze wszystkimi osobami ważnymi w Gdańsku. Jak wprowadzał nowego komendanta wojewózkiego (nadinspektora Szredera) do Macieja Płażyńskiego i jaki był napuszony gdy opowiadał, że Płażyński po zdawkowym powitaniu kompletnie ignorował Szredera, a zwracał się wyłącznie do Marca.
 • 2009-09-30 09:06 | bb

  nic nie zwalczali, tworzy okazje do korupcji przy pomocy CBA w zasadzie sami korumpowali na pokaz