Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Ktoś nowy ma szanse WYBORY 2010

(1)
2008-06-27 09:48 | Xxx
Jasny program szkolnictwa ,podatków ,służby zdrowia ,polityki społecznej ,działaniu przeciw korupcji w dalszej kolejności młodzieży , ubezpieczeń i nowe decyzje dotyczące bezrobocia.

1.Szkolnictwo...Prosty podział 8 letnia szkoła powszechna , 5 letnie liceum ogólnokształcące, 4 lub 5 letnie technika i uwaga 5 letnie szkoły zawodowe tworzone na bazie dużych zakładów pracy gwarantujące zatrudnienie po ukończeniu szkoły. Palącą kwestią są wynagrodzenia dla nauczycieli tutaj ważne jest wprowadzenie dwu stopniowego programu wynagrodzenie dla nauczycieli dopiero rozpoczynających pracę w zawodzie i dla nauczycieli z długoletnim stażem. Proponuje 2500 tys brutto +dodatki dla nauczycieli na początku swojej kariery oraz 4500 zł +dodatki dla nauczycieli ze stażem co najmniej 5 letnim. Myślę że to prosta zasada i uczciwa w stosunku do nauczycieli ze stażem.Kwestia profesorów oraz wykładowców akademickich to kwestia do dłuższej rozmowy i przeanalizowania możliwości danych uczelni.Wychowanie szkoły powinno powrócić do korzeni a więc do wychowywania, wychowanie bezstresowe prowadzi do wychowania ciamajd życiowych pozbawionych kręgosłupów moralnych i zasad, Szkoła ma wychowywać a nie tworzyć potwory zdolne do znęcania się nad innymi, czas myśleć o drugim człowieku , zasadach. Biorąc pod uwagę pokolenia wychowane w starym systemie nauczania a dzisiejszą młodzież można jasno zrozumieć że nauczyciel powinien być autorytetem i z twardą uczciwą uwaga podchodzić do uczniów i ich zachowania oraz postępów w nauce.
Największą zmianę doczekają się matury, po prostu są one niepotrzebnym czynnikiem stresującym niekoniecznie pokazująca prawdziwą wartość człowieka i zamykającą niektórym ludziom drogę do dalszej nauki, posłużę się przykładem artystów , malarzy.... ludzi nie posiadających matury a niekiedy wykształcenia o których mówi się geniusze... Zniesienie matury uprości dostęp do uczelni wyższych... osoby ze średnia wyników powyżej 5 będą przyjmowani na studia tylko po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej reszta osób będzie przechodziła normalny program rekrutacyjny.

2.Podatki, tutaj nowością będą trzy skale podatkowe które w prosty sposób uporządkują politykę państwa w tej kwestii.Osoby zarabiające do 3,5 tyś zł netto będą objęte 10% procentową skala podatkową ,osoby zarabiające od 3,5 do 6 tys netto objęte będą skalą 20%, natomiast osoby zarabiające powyżej 6 tyś zł będą objęte 35 % podatkiem.Wprowadzone zastana ulgi dla osób wychowujących dzieci w wieku do lat 18, lub 25 jeśli dziecko będzie studiować.Emeryci i Renciści w wieku powyżej 75 lat będą całkowicie zwolnieni z jakiejkolwiek formy opodatkowania.Firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą to szersza kwestia , ale podstawową zasadą będzie ujednolicenie zwolnienia podatkowego dla nowo otwieranych firm polskich oraz tych które wchodzą na rynek polski,Osoby bezrobotne zakładające nową działalność będą zwolnione z płacenia podatku na okres 3 lat, a firmy zatrudniające co najmniej 3 osoby bezrobotne uzyskają roczne zwolnienie z podatku dochodowego.Podatki od nieruchomości tutaj będzie obowiązywał tylko jeden podatek od mieszkań i domów do 100 m.kw i dla mieszkań i domów pow 100m.kw roczny opłata rozkładana na 2 raty będzie wynosić 500 zł za mieszkanie lub dom do 10m.kw, oraz 750 zł dla mieszkań i domów pow 100m.kw.Podatki od darowizn , spadków... na ten temat zostanie opracowana specjalna broszura...


3.Służba zdrowia chyba najbardziej palący temat ostatnich lat...tu również wprowadzone zostaną proste i jasne zasady funkcjonowania służby zdrowia w Polsce. Główna kwestia interesująca lekarzy jak i pielęgniarki są wynagrodzenia , wg moich obliczeń pielęgniarka która przepracowała co najmniej 5 lat w zawodzie powinna zarabiać ok 4,5 zł netto natomiast lekarz o podobny stażu pracy ok 6-7 tys netto.Jednak aby lekarze i pielęgniarki sprawowali naprawdę dobrze swoja misje będą musieli postanowić zarobić dobrze pracując w publicznej służbie zdrowia czy zakładając własna jednostkę lub pracując prywatnie, nie będzie możliwości łączenia. Dlaczego? uważam że ab dobrze wykonywać swój zawód należy skupić się na pacjentach ... czytaj wszystkich a nie tylko tych którzy dobrze zapłacą... Tutaj kłania się niestety fakt że zawód lekarza jest trzecim zawodem zaraz po polityce i piłce nożnej kojarzony z korupcja na dużą skalę.
Dlatego też najskuteczniejszą walką z korupcją będzie zakaz wykonywania zawodów wieczysty na terenie polski i eu. Uczciwe zasady.Każdy pacjent który opłaca składki prywatnie lub którem odprowadza je zakład pracy zostanie przydzielona elektroniczna karta pacjenta umożliwiająca łatwe poruszanie sie po lekarzach specjalistach na terenie całej polski , na karcie tej będa zapisane wszelakie informacje o pacjencie aktualizowane po każdej z takich wizyt. Karta pomoże tez w informowaniu w czasie wypadków o grupie krwi chorobach czy danych kontaktowych.Utrzymanie szpitali będzie prowadzone w system 50/50 czyli 50% wydatków szpitala będzie pokrywanych z kasy państwa.CO do pozostałej kwoty czyli w jaki sposób mają się wspól finansować szpitale napiszę w raporcie który będzie stanowił wieksza i pełniejszą częśc mojego Programu.

4.Polityka Społeczna.Zaczynając od urodziny dziecka Państwo bedzie wspierało rodzinę, becikowe określam na 10 tyś złotych które każdorazowo matka otrzyma po urodzeniu dziecka, ale aby zapobiec wyłudznaiu pieniędzy oraz przedewszystkim tzw porodą za pieniądze aby nie krzywdzić dzieci z rodzin patologicznych, w takich sytuacjach pracownik socjalny bedzie dokonywał zakupów po porozumieniu z matka , rodzina odpowiednich produktów...aby mieć pewnośc że dane produkty trafia na potrzby matki, a przede wszystkim na potrzeby dziecka.Zasiłek rodzinny bedzie wypłacany w równej wartości na każde dziecko do 18 roku życia , zasiłek ten będzie wynosił odpowiednio na jedno dziecko w rodzinie 1 tys zł netto, a jesli matka będzie samotna matką (ojcem) będzie to 1,2 zł netto miesięcznie.Zasiłek dla bezrobotnych będzie wynosił min 1,5 zł netto czyli połowę przewidywanej przezemnie najnizszej pensji.Aby aktywować bezrobotnego przedstwię w punkcie Rynek Pracy i bezrobocie, moje pomysły na skuteczna walke z bezrobociem.Zasiłek socjalny bedzie połową Renty Socjalnej i będzie wynosił 1,5 zł netto.Drażliwa kwestia komu będzie się należała pomoc społeczna, ujmując ogólnikowo osoba w trudnej sytuacji życiowej ale i tu podkreślam nacisk na słowo ale osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej będące jednocześnie w nałogu alkocholowym , narkotykowym , hazardowym... czyli osoby uzależnione działające na niekorzyść swoją i swojej rodziny będą izolowane a pomoc społeczna będzie finansowała przymusowe leczenie oraz utryzmanie i pomoc ich rodziną.Jedzenie którę będzie darowane organizacją charytatywnym będzie nieopodatkowane ale każde przekazanie będzie kontrolowane przez pracowników socjalnych w celu uniknięcia oszustw podatkowych.Nahwazniejszą kwestią jest kwestia bezdomności, miasto, gmina będzie ofiarowywało mieszkanie każdemu bezdomnemu w zamian za prace dla miasta lub gminy...Wszystkie inneaspekty pomocy społeczne ujęte zostana w specjalnym raporcie...


5.Prawo/Korupcja... Państwo Polskie musi przestac byc Pańswtwem które przypomina kolosa na glinianych nogach, nie może w Państwie prawa zachodzic takie zdarzenie w którym gwałciciel, morderca dostaje 2 lata lub 2,5 w zawieszeniu a osoba która ściąga pliki z internetu 5 lat! Parodia sprawiedliwości
Organizuje grupę specjalistów która wywróci kodeksy do góry nogami... Jeśli wezmiemy pod uwage korupcje tak jak w przypadku lekarzy będzie to dożywotnie pozbawienia praw wykonywania zawodu w polsce i eu.W przypadku morderstw i gwałtów oraz podobnych cięzkich przestepstw jak również handel narkotykami, ludźmi i bronią będzie to dozywotnie więzenie o zaostrzonym rygorze, choć wiem że więlszośc rodzin pokrzywdzonych była by za prawem oko za oko, jednak uważam że osoba która zabije lub przyczynia sie do zabicia (handlarz narkotykami i bronią) lub upokorzy osobe która do końca życia nie dojdzie do siebie (gwałt etc) powinna resztę swojego życia cierpięc i rozpamiętywać psychiczne ,wpływanie na umysł takiej osoby jest skuteczniejszym sposobem niz śmierć, poza tym odpracowuje ona dług wobec społeczeństwa.Tak jak wspomniałem w specjalnym raporcie przedstawie cały plan zmain prawnych w państwie.


6.Młodzież,Może to nie kwestia tak ważna jak szkolnictwo, podatki... Jest to jakby powrót do kwestii szkolnictwa i wychowania.Zakaz spozywania alkoholu młodziezy do lat 18, zakaz palenia młodzieży również do lat 18, zakaz przebywania młodzieży do lat 18 po godz 22 bez opieki osoby starszej, polskie ulice są coraz bardziej niebespieczne z powodu plątających się pijanych nastolatków i wyrostków.Wprowadzenie i refinansowany wstępu młodzieży do lat 18 do klubów sportowych, tanecznych, rozwijających umiejętności i zainteresowania.Wprowadzenie znaczków na odzieży lub identyfikatorów szkół w telefonach komórkowych.Odpowiedzialnośc młodocianych przestepców w taki sam sposób jak dorosłych.Wprowadzenie darmowych kolonii dla dzieci do lat 15.


7.Ubezpieczenie społeczne. Ważna kwestia ale skupie sie tylko na kilku wątkach. ZUS instytucja która tak naprawdę nie stanowi zadnergo gwarantowanego porządnego życia po prześciu na emeryturę czy rentę.Likwidacja czy prywatyzacja? Nie uważam że Zus powinien być gwarantem emerytury czy renty na poziomie najniższej pensji w okresie kiedy przejdziemy na emeryture lub rentę,taka gwarancja będzie obowiazywała po okresie przepracowania conajmniej 20 lat, Pracodawca lub osoba prowadzącą działalność gospodarczą będzie zobowiązana do przekazywania 2,5 % wynagodzenia na rzecz ZUS i następnych 2,5% na dowolny fundusz emerytalny.Ubezpiecznia na życie będa musiały być napisane językiem czytelnym prostym bez ukrytych haczyków.Zakłady ubezpieczeniowe zjmujące się ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych będą współfinasowały w celu polepszenia bezpieczeństwa jazdy w polsce naprawe dróg, jasne zasady podatku drogowego wliczonego w koszt benzyny który w 100% będzie przekazywany na poczet dróg publicznych.Państwo będzie mogło wpływać na wyniki sporów pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczonym.


8,Rynek Pracy i Bezrobocie.Chciałbym aby bezrobotni przez max 6 miesięcy otrzymywali zasiłek w wysokości połowy średniej krajowej nie mniej niż 1,5 zł netto, Pomoc dla bezrobotnych przy zakładaniu nowych firm uproszczona pożyczka w wysokości od 50 do 100 tys netto nie ukrywajmy że pożyczka którą proponuje na dzień dzisiejszy urząd pracy jest po prostu śmiesznym ochłapem do którego dostęp jest utrudniony.Ważną kwestią będzie wprowadzenie czegoś zupełnie nowego na polskim rynku pracy osoby po 55 roku życia będą zmuszone na przejście na pół etatu przy zachowaniu pensji za cały wymiar pracy, urząd pracy oraz powiat dopłacą różnicę w zamian zakład pracy zatrudni nową osobę będącą w statusie osoby bezrobotnej którą będzie się dokształcała pod okiem doświadczonego pracownika który zwalnia część etatu dla nowej osoby, osoba ta również będzie współfinansowana przez urząd pracy, a tym samym pracodawca zyska nowego pracownika nie ponosząc wyższych kosztów zatrudnienia.
Ważnym elementem będzie również wprowadzenie wsółpracy partnerskiej urzędów pracy z podobnymi urzędami z krajów wspólnoty europejskiej.Nastepnym etapem będzie kontrola państwa nad forma zatrudnienia stawiając na umiejętności i zaangazowanie a nie na wykształcenie i znajomości.