Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

chorzy zawodowo

(1)
2008-06-29 19:09 | andrzej19
Autorka w tym artykule szuka prostych rozwiązań. Nie zawsze one istnieją. Pisząc o chorobach odkleszczowych leśników proponuje szczepienia. Nie wie o tym, że główną chorobą przenoszoną przez kleszcze a dotyczącą populacji ludzi pracujących w lesie jest borelioza.Na boreliozę która jest krętkowicą podobnie jak kiła nie ma dostępnej skutecznej szczepionki. Liczy się profilaktyka - jasne kolory ubrań,odstaszacze zapachowe, szybkie wyciągnięcie kleszcza ze skóry, wczesne rozpoznanie i leczenie boreliozy. Diagnostyka i leczenie boreliozy późnej jest dużo trudniejsza. Odkleszowe zapalenie mózgu jest inną chorobą - wirusową, dużo rzadszą i na tę chorobę szczepionka faktycznie jest dostępna i skuteczna.