Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdzie Europa ma pępek?

(6)
Unia powinna uszanować irlandzkie weto i sama zarzucić traktat.
 • 2008-06-30 12:25 | michal

  Re: Gdzie Europa ma pępek?

  widac ze autor nie ma pojecia o Unii i o prawie miedzynarodowym. to jasne ze Europa istnieje nie tylko w traktatach, ale wszelkie zmiany w jej instytucjach musza miec mocna, wyrazna podstawe prawna wlasnie w traktacie. w przeciwnym razie na pewno nie bedzie mogla sie dalej rozszerzac czy zmieniac swoich kompetencji z duchem czasu na nowe dziedziny, takie jak energia itp...
 • 2008-06-30 13:36 | Kazik

  Michal ma racje. Dodam, ze UE ma szanse wykorzystac ten impas do stworzenia Europy dwoch predkosci, tak by wyzwolic sie z "kreciej roboty" np. Anglikow , ktorzy przewaznie koncentruja sie na pilnowaniu, by Unia sie za bardzo nie usamodzielnila.
  Tak "zageszczona" Unia, na ksztalt EUro, czy Schengen, mogla by przyjac wzmocniony traktak, a kraje kontestujace mogly by taki traktakt zaakceptowac, jakim jest, albo pozostac na zewnatrz w ramach Nicei.

  Pozdrawiam
 • 2008-06-30 16:23 | POLONIA-SAWA

  Re: Gdzie Europa ma pępek?

  A ja proponuje ,aby poszedl Pan na doradce do Panow Kaczynskich,
  stanowisko pewne.
 • 2008-06-30 23:36 | megascrotum

  Unia to nie rozwiązanie na jutro, to zdążyć na pociąg który już jedzie. Nie my, ale nasze dzieci i wnuki cos z tego będą mieć.
  Nie mam pojąca, jak mają funkcjonować umowy pomiędzy poszczególnymi państwami, a Japonia, Chiny, Rosja i USA nam uciekają.
  Już kędyś Polaka miała czasy, gdzie każdy tylko dla siebie, no i nie zapomnieć „ liberum veto”.
  Jam za stary, nie dożyje, tej zjednoczonej Europy, a szkoda. Europa już tyle razy się tłukła, i to wszystko na nic?
  A propos historii, polecam zobaczyć, co się stało z Polskę libera veto i każdy dla siebie – 150 lat nie było na mapie.
  Pozdrowienia ms
 • 2008-07-01 08:12 | malgo

  Czy Sarkozy utrze nosa Irlandi?

  wyraze mysl euro-posla Cohen-Bendit, nie podpisales, nie podoba sie, to wynocha! bo nikt nie bedzie na kolanach prosil ani Irlandie, ktora wlasnie dzieki UNI wyszla na prosta ani Polske zadufana w sobie ale za to biedna. Dojdzie do tego, ze beda podejmowane decyzje nie jedno myslnie jak do tej pory ale wiekszoscia glosu!
 • 2008-07-01 12:04 | megascrotum

  Re: Gdzie Europa ma pępek?

  In 16 Jahrhundert hatte die Polen bereits eine Verfassung (die erste in Europa). Als der König Zygmunt II starb, fing das Chaos an, alle gegen alle. Einer der größten Problemen waren damals „Liberum Veto“, der jeder Zwerg im Parlament (Sejm) ausrufen durfte, um die Arbeit des ganzen Parlaments in den Korb zu schmeißen.
  Konsequenz sah so aus, dass es nicht lange gedauert hatte und die Polen warten 150 Jahre nicht auf der Karte.
  Der größte Fehler heutuige Zeit war die 10-er aufzunehemen ohne vorher vertigen Vertrag zu haben (das musste zwangsläufig so kommen) und die Zwangseinstimmigkeit ( Liberum Veto)
  Goodbye, my almost europe
  Goodbye, my hopeless dream

  ms