Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Syberiada kosmiczna 1908

(4)
Uczeni wciąż się zastanawiają, co dokładnie 100 lat temu wybuchło nad Syberią z siłą 1000 razy większą od bomby w Hiroszimie.
 • 2008-07-01 13:23 | Misza z Albionu

  Re: Syberiada kosmiczna 1908

  na ten sam temat, tyle ze troche dokladniej w Scientific American http://www.sciam.com/article.cfm?id=the-tunguska-mystery-100-years-later

  Szkoda ze autor artykulu w Polityce nie pokusil sie o dokladniejsze zbadanie tematu...
 • 2008-07-03 10:14 | krytyk 4

  Re: Syberiada kosmiczna 1908

  moi drodzy to nie kometa to oczywiste dosyc małykawałeka asteroidu
 • 2008-07-08 23:22 | Optymista

  Re: Syberiada kosmiczna 1908

  Tego typu kosmiczne zagrożenia to b. dobry powód do jednoczenia się ludzi ponad podziałami (rasowymi, religijnymi, politycznymi, kulturowymi i wszelkimi innymi) w zbożnym celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich istot żywych na planecie Ziemia.
  Czy znane są już skutecznyne technologie likwidacji tego rodzaju zagrożeń ? Pomimo niewątpliwych sukcesów obserwacyjno-identyfikacyjnych, chyba jeszcze nie (rakiety Patriot to jeszcze chyba grubo za mało), ale w przyszłości niepomiernie więcej wydaje się być możliwe. Na przykład, wysłanie zagrażających nam (w skali kosmicznej drobnych obiektów), np.przy pomocy napędów atomowych, na Słońce. Pożytek dla mieszkańców ziemi i dla Słońca (zyska trochę nowego paliwa).
 • 2009-03-04 01:13 | angela

  wiecej o tej katastrofie mozna poczytac tu:http://www.gwiazdy.com.pl/26_98/2.htm
  sa tam przedstawione liczne dowody m.in.:''Na dnie wykopu o długości 34 m i głębokości 4 m znaleziono szyszki, gałęzie, a także pogrzebane drzewo, rosnące niegdyś całkiem normalnie.''