Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żal jak narkotyk

(3)
Okazuje się, że cierpienie potrafi niektórych z nas uzależnić.
 • 2008-07-03 08:29 | likaon

  Re: Żal jak narkotyk

  szkoda, że artykuł taki krótki. zastanawiam się, czy uzależnienie od przykrych wspomnień to również zjawisko społeczne. może się ono przejawiać np. nadmiernym przywiązaniem do historii lub bolesnych wspomnień danej społeczności. rozwiązanie tego problemu wiele by wyjaśniało w kwestii tzw. charakteru narodowego.
 • 2008-07-08 17:52 | olo

  Trafiłeś Likaonie w sedno. Ten stan to Polska paranoja. Pisał o tym Dostojewski i Tuwim.Ten ostatni o " rozłajdaczeniu w żałobie" . Najdobitniej można to zaobserwować w " rodzinie katyńskiej" . Stan sprzężenia zwrotnego powoduje np. wylew łez u wnuczek zamordowanych oficerów, mimo, że nigdy dziadka nie widziały na oczy ! Moją babkę zamordowali Niemcy, ojca w młodości mało nie " rąbneli" krasnoarmiejcy , ale histeria z tego powodu po 60 latach ?
 • 2008-07-08 23:49 | Pesymista

  Re: Żal jak narkotyk

  Do: Olo.
  Też się nieraz zastanawiałem, czy tego rodzaju żal ma charakter sentymentalny, czy ideologiczno-komercjalny.