Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bez tarczy, ale z tarczą

(4)
Polski rząd, nie godząc się na budowę tarczy antyrakietowej na warunkach Amerykanów, pierwszy raz zademonstrował swoją niezależność w stosunku do USA.
 • 2008-07-05 15:25 | Wojciech

  Re: Obronę przeciwlotniczą podobno zapewnia NATO?

  Polska jest w NATO i to miało być gwarancją polskiego bezpieczeństwa. Jak Polska wstępowała do NATO,to tak zapewniano naród. Teraz politykierzy mówią , że to za mało
  i trzeba dodatkowych zabezpieczeń ? Przed kim się ma Polska zabezpieczać, jak Polsce nikt nie zagraża. Brednie polskich politykierów są nachalne i kryją w sobie zarodek obłędu.
  Polska nie może być traktowana instrumentalnie. To naród musi decydować w referendum o tak ważnych sprawach.
 • 2008-07-05 16:46 | maria

  Re: Tarcza Polsce potrzebna, jak rybie rower

  To się w głowie nie mieści , co sobie wykombinowali bracia K.
  Suwerenem jest naród , a nie narodu urzędnicy. Wydawało się , że bracia
  to "narodowcy", a to nadmiernie ambitni gracze tylko na własną pulę?
 • 2008-07-07 00:33 | Ameryka

  [cytat]
  jak Polsce nikt nie zagraża
  [/cytat]
  Wydaje mi się to wątpliwe.
  Polska jest i zawsze była łakomym kąskiem, chociażby dla naszych wschodnich sąsiadów.
  NATO według mnie to fikcja, jest to organizacja militarna której spójność każdy myślący człowiek może poddać w wątpliwość.
  Oczywiście czasy się nieznacznie zmieniły, teraz zamiast agresji bezpośredniej mamy do czynienia z agresją pośrednią lub inaczej gospodarczą. Polski przemysł całkiem nieźle rozbudowany był oczywiście nieopłacalny dopóki nie został wykupiony przez kapitał zagraniczny, dla przykładu warto wspomnieć o polskich hutach.
  Można to tłumaczyć nieudolnym zarządzaniem albo napiszę wprost, rozkradaniem naszego przecież dorobku i wysiłku pokoleń. Polska w okresie według mnie niezbędnej transformacji była zupełnie nieprzygotowana na te zmiany. Przegraliśmy ten sprawdzian.
  Ale wracając do meritum; jeżeli nawet zachowamy się rozsądnie i wykorzystamy tą chwilowa dobrą koniunkturę i zainwestujemy przede wszystkim w szeroko rozumianą energetykę, będziemy w przyszłości zjadać dość słodkie owoce niezależności.
  Ale żaden kraj nie może i nie będzie istnieć bez dobrze prosperującej armii z dobrym sprzętem i dobrą technologią, którą może nam zapewnić polska nauka. W którą osobiście wierzę. Nie lepiej byłoby sobie te np. systemy obrony lotniczej zaprojektować, wyprodukować, i zainstalować. I wreszcie sprzedawać w momencie zaspokojenie naszych potrzeb. Broń to dopiero świetny interes dla kraju.
  To nie tajemnica że kraj nieuzbrojony i nieudolny gospodarczo przestaje istnieć.

  Czuję głęboki wstyd jako Polak że musimy się wogóle targować z obcym państwem o to żeby sobie wujek Sam mógł postawić na naszej ziemi swój system obronny służący głownie
  Jego interesom. Oczywistym jest że to my powinniśmy stawiać warunki.
  Nie zapominajmy że jako nieliczni dochowaliśmy wierności wielkiemu bratu choćby podczas agresji na Irak, a nie możemy sobie pojechać do USA bez wizy. Oznacza to lekceważenie naszego kraju wręcz obrazę. Czuje gniew, złość i niestety smutek.
  Dlaczego tak musi być?
 • 2008-07-07 12:54 | DT

  [cytat]
  Czuje gniew, złość i niestety smutek.
  Dlaczego tak musi być?
  [/cytat]

  I dlatego masz prawo=obowiązek zostać Politykiem i poprowadzić kraj ku szczęśliwości: w myśl Platona - w przeciwnym razie możesz winić tylko siebie, żeś sprawy we własne nie wziął ręce.

  Pozdrawiam :)