Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grill, real i oral

(9)
Opozycja zarzuca rządowi Donalda Tuska i PO miałkość, nijakość. Platforma jawi się w tej optyce jako ugrupowanie bez celu, sensu i energii. PO najczęściej szlachetnie milczy. Ale to nie jest dobra strategia.
 • 2008-07-06 12:37 | Andrzej M

  Re: Grill, real i oral

  Artykół ciekawy i nie napastliwy. Poruszone w nim temat y nie stanowią całego odzwierciedlenia sytuacji panującej w Polsce. W/g mojej oceny to nie Tusk rządzi Nami a media. To one właśnie w 80% kształtują świadomość i byt. To media są odpowiedzialne za wszysko co się dzieje wokół nas. Nie brakuje ortodoksów medialnycj, którzy potrafią robić piane z mózgu u niektórych ludzi. Wiadomo, że sąone opanowane przez Kaczyńskich, radi, TV, Radio Komitet, IPN, NIK, NBP i oczywiście kler z Rydzykiem. Tusk wobec takiego przeiwnika broni sie znakomicie.
 • 2008-07-06 16:57 | jasnowidz

  Re: Grill, real i oral

  Nie chce oceniac tekstu.Kazdy ma prawo do wyrazania pogladow.Wiele znich jest trafnych , sa tez chybione.Glowny problem to rozmyta koncepcja strategii Tusk.Wszyscy ktorzy dadza sie zwiesc tej pozie premiera znajda sie w slepej uliczce.Tusk strategii i koncepcji rzadzenia NIE MA.Doswiadczenie z polskiej sceny politycznej umozliwia mu tylko stwarzanie takiego wrazenia.Tak jak nie bylo pelnych szuflad ,tak i glowa Tuska jest pusta.Liczy na szczescie "dowiezienia" sie do prezydentury.Nawet ograniczenie prezydenckich kompetencji jest dla niego korzystne.Gdy bedzie prezydentem liczy na wiecej niz jedna kadencje slodkich slowek,apeli o wzajemna milosc i nic nierobienie.Na nieszczescie jest premierem gdzie wizja kraju lepsza lub gorsz jest potrzebna.Na chwile dzisiejsza PO, politycznie jest za mocny a polityczni wspolpracownicy okopuja sie na przyszlosc bez Tuska lub sa zajeci "kreceniem lodow".I tylko to pozwala mu zachowac byc premierem PO.
  Spoleczenstwo jest w politycznych powijakach.Pozwala wiec tej bandzie na wszystko.
 • 2008-07-06 21:09 | jacoo

  Fajny artykuł. Natomiast autor chyba specjalnie omija pewne fakty. Platforma wcale nie omija wszystkioch tematów , ale te które może ominąc, bo o ile Tusk nie idzie na wojne z Zwolennikami IPN, o tyle, już o emeryturach, ustawie medialnej, tarczy antyrakietowej, czy o prywatyzacji wypowiada się niezwykle stanowczo. Rzecz w tym, że wybbiera sobie mądrze tematy. Bo wie, że większość medii wytłumaczy prostemu Polakowi, że musi dłużej pracować bo tak jest na zachodzie, że prywatyzacja nie zawsze znaczy przekret, czy to że PIS zawłaszczyło media publiczne. A tarcza się nie przejmuje, bo widzi sondaże (polacy nie są za tarcza w Polsce) jak tarczy nie będzie powie: "MY za darmo naszej ziemi nie oddamy" Jak tarcza będzie powie" Polacy, nie przejmujcie się wkoncu dostaliśmy kupe złota od USA"...
 • 2008-07-06 22:51 | hinsaur

  Re: Grill, real i oral

  Ciekawe jakie media stoją za PO? Z całą pewnością Rząd Tuska ma zapewniony medialny spokój. A modernizacji jak nie ma tak nie ma. Tłuczenie sie z Poznania do Cieszyna 12 godzin w cuchnących wagonach PKP - to się nazywa modernizacja. Powinni rozpisać jakiś konkurs na najbrzydszy dworzec kolejowy! Za to ludzie jak ganiali tak ganiają po urzędach a przywileje tylko dla wąskiej grupy rządzących, które umiejętnie wykorzystują pieniądze publiczne na swoje cele. I to nie tylko na najwyższym szczeblu! Proszę sobie wziąć pod lupę jakiekolwiek miasto. Nowe drogi przy włościach urzędników miejskich, organizowane przez prezydenta miasta spotkania przy suto zastawionych stołach dla byłych pracowników urzędu miasta. Nad "spokojem" czuwają lokalne media zadrukowane zdjęciami tłustych urzędników wręczających medale i puchary "ludziom zasłużonym", których pociechy studiują na świetnie wyposażonych w kadrę i pomoce naukowe państwowych studiach.
  Z drugiej strony MY - czyli 90 procent społeczeństwa ogłupionego obietnicami i obłożonego do granic możliwości podatkami. (Pozdrawiam szarą strefę!)
  Cała ta nędza, brak dofinansowania i promocji bibliotek miejskich i totalne olewanie inicjatyw społecznych jak pomysły na organizację festiwali i stworzenia warsztatów
  filmowych, teatralnych, muzycznych itp. dla młodych ludzi, niewolnicze kredyty mieszkaniowe na 30 lat i dogmat społeczeństwa konsumpcyjnego.
 • 2008-07-06 23:40 | katulu

  Skoro wymieniles juz wszystkie instytucje to kto jest dobry???bo ja juz ciebie nie rozumiem...a co do mediow to musze powiedziec,ze gdyby nie one o wielu sprawach bysmy niewiedzieli i takie jest zycie...pownnismy dzziekowac dziennikarzom za to,ze ukazuja nam cala prawde o naszej ojczyznie...
 • 2008-07-07 00:07 | SAWA

  Racja Andrzeju. Panie Janicki i Władyka - bardzo dobrze, że nie w każdej kwestii Tusk daje wam jasną odpowiedź, byście mieli ułatwione zadanie do bicia piany. Że nie odpowiada jasno jakie relacje z KK, bo pewnie sprawa nie dojrzała jeszcze do takich jasnych deklaracji. Nie wszystko na raz i nie na wszystkich frontach równocześnie.
  A Gowin, niech sobie pisze, co chce - jak widać to nie jest podstawowa linia prac rządu.
  Czy senator Chuck Hagel mówi jak typowy Republikanin? To tylko w PiSie obowiązuje naczelna myśl wodza.
 • 2008-07-07 08:22 | młody

  Re: Grill, real i oral

  No jak by niebyło typowy przedstawiciel polskich mediów reprezętujących pełnie zakłamania pisanych pod zamówienie i dla pewnych osób. Tylko z czasem to coraz trudniej pisać pochlebstwa na temat rządzącej parti a delikatnej krytyki nie można wiecznie używać a co wtedy? Poprostu czego sie nie robi dla pieniędzy? A gdzie misja panowie autorowie?
 • 2008-07-07 21:54 | xymox

  Faktycznie jesteś młody, nie wiele rozumiesz niewiele umiesz ale już krytykujesz.

  PS. Poprawna forma gramatyczna to autorzy nie autorowie, partii nie parti etc.
 • 2008-07-11 15:48 | czosnek

  Drogi forumowiczu, jeżeli uważasz, że wybudowanie autostrad oraz likwidacja urzędniczych klik oraz towarzystw wzajemnych adoracji to zadanie na 10 miesięcy (a tyle rządzi PO), to wybacz... jesteś głupcem. Oczywiście faktem jest, że PO rozbudziło nadzieje narodu na poprawę w gigantycznej skali. Autostrady, sprawna służba zdrowia, przyjazne urzędy, odpolitycznienie, odbiurokratyzowanie.... To są zadania na całe kadencje, nawet na dekady. Każdy, kto zarzuca Donkowi, że przez 10 miesięcy rządów nie widać osiągnięć jest po prostu ignorantem nie mającym żadnej świadomości społeczno-gospodarczo-politycznej.
  Tak czy siak, pragnę przypomniec malkontentom, że te 10 miesięcy Donka dało dużo więcej owoców niż 2 lata rządów poprzedniej ekipy, której każdy grubszy projekt był torpedowany przez Trybunał Konstytucyjny. Kaczyńscy nie są w stanie zaprezentować żadnego osiągnięcia, żadnego projektu, który wszedłby w życie za ich sprawą i w sposób mierzalny usprawnił jakąkolwiek dziedzinę funkcjonowania państwa.

  Na dokonania rządów PO należy jeszcze trochę poczekać. Oceny dokonamy w roku 2010, kiedy minie półmetek i kiedy będzie można realnie ocenić przygotowanie do Mistrzostw Europy, policzyć kilometry autostrad itd...