Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szkoła namysłu

(2)
Amerykański koledż jest oryginalnym rozwiązaniem. Dzięki niemu mnóstwo młodych ludzi ma szansę na elitarną edukację, a jednocześnie – odłożenie decyzji o przyszłej profesji na później.
 • 2008-07-09 10:36 | W.H.

  Nadmuchana bzdura Re: Szkoła namysłu

  No super,
  a co tam macie dla dzieci rolnikow? Moze byc nawet na 48 miejscu, nie bede sie pchal.

  I mowisz ze ucza sie 'socjalizacjii' ? Nie badz smieszny, to cChyba w ramach swojej elitarnosci - 'crowny friends a la Goerge Bush' co beda doic spoleczenswto
  dla wlasnych celow no bo sa przeciez lepsi a innym tym gorszym i tak niewiele
  trzeba.

  Ze Twoja corka jest zwolniona z 35 k$ czesnego, tak, jest sie czym chwalic.

  Dzieki za artykol ale po pierwsze to troche sie za duzo przechwalek a po drugie
  piszesz bzdury ktore chcialbys wcisnac do Polski by poglebic roznice spoleczne.

  Co za problem zbudowac pare elitarnych szkol gdzie chodza bogaci. To umie
  kazdy no i tradycje sa bogate. Ale zrob szkole gdzie wiekszosc dostanie dobra
  edukacje. Nawet Ci co zarabiaja ponizej 35 k$ rocznie.

  cheers
 • 2009-10-12 19:50 | elitarny wykształciuch

  Mistrzu, pomyśl zanim napiszesz. Elitarność? Oczywiście - dobre wykształcenie od zawsze było domeną elit - a przynajmniej do nich przepustką, chyba że mówimy o komunistycznym upychaniu studentów-roboli na uniwerkach dzięki punktom za pochodzenie.

  Takie studia uczą socjalizacji dużo lepiej od zwykłych - sam (w Polsce, tak, tak) ukończyłem studia w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, które mają zbliżone idee do tych z amerykańskich koledży.

  O pogłębianiu różnic społecznych w Polsce bzdury piszesz całkowite - istnieje na polskich uniwersytetach kilka takich kolegiów międzywydziałowych jak ww. (np. w Krakowie, Wrocławiu, Toruniu czy Poznaniu), zarówno humanistycznych jak i matematycznych - wszystkie na PAŃSTWOWYCH uczelniach - wystarczy być odpowiednio dobrym by się do nich dostać. Jeśli komuś się nie uda - może mieć pretensje tylko do samego siebie. Tak, jest to w pewnym sensie elitarne - nie da się zaprzeczyć, nie wszyscy są predestynowani do ciężkiego wysiłku intelektualnego.

  A jeśli jesteś rodzicem-rolnikiem - dołóż wszelkich starań, Najjaśniejsza Partia już nie wepchnie Ci dzieciaka gdzie zechcesz, jeśli postawisz w okręgu flaszkę i świniaka na ubój.