Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Galeria smoków

(5)
Uskrzydlone gady ziejące ogniem nigdy nie istniały, ale dzieje smoków w kulturze i religii różnych cywilizacji to ciekawy sposób prześledzenia krętych ścieżek mitu.
 • 2008-07-12 10:36 | ron

  Re: Galeria smoków

  smoki via pierzaste węże są w każdej kulturze starożytnej i są symbolem PRZYBYWANIA BOGÓW. ich opis i atrybuty dają obraz pojazdów powietrznych - przy stanie wiedzy i możliwościach opisu przez starożytnych to były bardzo sensowne opisy. dla sceptyków - popatrzcie na błękitnym niebie na smuge kondensacyjną samolotu - nie przypomina "pierzastego węża"? prawda jest po to żeby ją poznać, a nie chować się za impertynencją innych ludzi.
 • 2008-07-16 07:43 | greg

  Re: Galeria smoków

  "Do groźnych i okrutnych zaliczają się tolkienowskie smoki Śródziemia (np. Smaug), Smok Wawelski, siedmiogłowy smok z Apokalipsy, Fafnir z „Pieśni o Nibelungach”, smok zabity przez Wiedźmina..."
  Może się czepiam, ale Wiedźmin z cyklu A. Sapkowskiego NIGDY nie zabił smoka - byłoby to sprzeczne z jego zasadami. W jednym z opowiadań dość szczegółowo wyjasnia dlaczego. Zresztą nawet w nędznym filmie zostało to dość jasno pokazane...
 • 2008-12-09 14:17 | gucio

  Re: Galeria smoków

  Proszę Państwa smoki istniały potwierdza to wiele dowodów.
 • 2009-07-16 03:28 | Damian

  Moze i nie jestem żadnym uczonym, ani doktorem, nie skończyłem wielu szkół ale wiem jedno, w każdej bajce jest ziarno prawdy, smoki pojawiały się w wielu kulturach, na przestrzeni wieków, w różnym czasie, skąd wzięłyby się opowieści, czy historie, lub obrazki, często "upiększone" w swoisty sposób przez kościół katolicki, walczący z każdą religią i przesądem, nawet tymi prawdziwymi. W naszym kraju również można natrafić na kilka faktów istnienia smoków, tudzież innych "bajkowych" stworów, chociażby Gryfy niby stworzenia fantastyczne, mogłoby się wydawać nie istniejące, jednak skąd historie o nich??? Skąd Gryf wziął się w herbach tylu miast, tak samo jak smok???

  Wg mnie smoki istniały tak samo jak wiele innych stworzeń, w które częśc z ludzi nie uwierzy dopóki nie zobaczą, lub ich własnoręcznie nie zabiją,istnieją wzmianki o tym iż smoki widywane były rózwnież w naszych czasach.
 • 2010-10-02 22:21 | PO. SM.

  Re:Galeria smoków

  NO NAPEWNO BYLY A MOZE I S bo skad by sie wzelo cos takiego jak "smok"