Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Total żegna Iran

(5)
Kolejny zachodni koncern energetyczny wycofuje się z inwestycji w Iranie.
 • 2008-07-14 11:53 | dedek

  Re: Total żegna Iran

  Jeszcze pare lat propagandy, straszenia i moze uda sie Amerykanom napasc na Iran z blogoslawienstwem swiata (jak to sie udalo z Serbia i Irakiem). Potem bedziemy mogli kupowac spokojnie rope i gaz, ale nie od Total czy innych europejskich firm, ale od Shell albo Texaco.
 • 2008-07-14 15:33 | z Berlina

  Re: Total żegna Iran

  Iran wita Gasprom! W osobie jego dyrektora generalnego, ktory wlasnie podpisal umowe o wieloletniej wspolpracy i wylacznosci na zagospodarowanie zloz gazu ziemnego (na razie tylko gazu bo rozmowy o ropie trwaja juz jakis czas i ida "w dobrym kierunku")
 • 2008-07-14 19:04 | Janusz

  Re: Total żegna Iran

  To zadziwiające, jak wielu przedstawicieli tak rozwiniętego gospodarczo kraju jak USA nie potrafi stosować normalnych zasad handlowych, gwarantujących obu stronom przedsięwzięcia gospodarczego korzyści (jak np. Chińczycy w Afryce), zamiast tego wolą zastraszyć, oszukać, zbombardować, ukraść co się da i na dodatek oczekują jeszcze od cywilizowanego świata aprobaty dla swojej barbarzyńskiej, neokolonialnej polityki. Niby w teorii sobie radzą, bo przecież termin „win-win situation” pochodzi z USA, ale z praktyką są na bakier.

  Moim zdaniem żadne embargo, żadna napaść militarna nie rozwiąże problemu, jaki USA (ze swojej winy) mają z Iranem. Tu trzeba zmiany amerykańskiej oraz izraelskiej mentalności, zmiany punktu widzenia oraz ścisłej, szerokiej współpracy UE i USA z Iranem, a także z innymi krajami arabskimi, potrzeba również szacunku dla odmienności. Nie może kraj o zaledwie kilkusetletniej tradycji, czy drugi o tradycji 60-letniej żądać, aby kraj o historii sięgającej tysięcy lat przyjmował ich prymitywne standardy za swoje.
 • 2008-07-22 16:35 | xyz

  Re: Total żegna Iran

  Bo najlepszym interesem jest wojna.
 • 2008-10-19 18:34 | oswiecony

  [cytat]
  Jeszcze pare lat propagandy, straszenia i moze uda sie Amerykanom napasc na Iran z blogoslawienstwem swiata
  (jak to sie udalo z Serbia i Irakiem). Potem bedziemy mogli kupowac spokojnie rope i gaz, ale nie od Total
  czy innych europejskich firm, ale od Shell albo Texaco.
  [/cytat]

  czlowieku, jakie ty masz pojecie o swiecie skoro uwazasz ze shell nie jest europejski, kupa smiechu, rotfl