Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Balast

(6)
Bankructwo stoczni w wyniku negatywnej decyzji KE nie będzie równoznaczne z zaoraniem pochylni i wysłaniem ludzi na bezrobocie.
 • 2008-07-15 23:01 | PIRS

  Re: Balast

  Czy to pan Ryszard Socha nosi gustowne kolczyki, czy też ta miła pani, której zdjęcie dołączono do tej informacji, napisała ten tekst?
 • 2008-07-16 20:11 | andy

  Naprawdę nie wiesz kto to jest Ryszarda Socha ?
 • 2008-07-17 02:02 | Wojciech

  Re: Balastem okazała się nasza historia ?

  Stocznia to tylko kropla przelewająca dzban. Obrzydliwe jest liberalne wydanie Rzeczpospolitej. Obywatele są traktowani jak bezmyślna masa mająca się godzić na decyzje nowej oligarchii , która jest samozwańczo-oszukańcza. Nikt nie pyta narodu o zdanie w sprawach istotnych dla bezpieczeństwa narodu, ale również tolerowanie rezolucji WTRĄCAJĄCYCH się do spraw RP, a podejmowanych przez Kongres innego państwa jest skandaliczne.
  Czy Solidarność walczyła o to, co się obecnie dzieje, czy za taką RP polscy patrioci oddawali swe życie. Czy ci, co się ukrywali i dekowali w czasie wojny mają brać odszkodowania, a kto zapłaci za krew tych co zginęli ?
 • 2008-07-20 19:33 | Phoebe

  Jak zwykle temat taki jest wspaniałą materią dla demagogów. Niech każdy zastanowi się, czy państwo pomogło jego ojcu, bratu, siostrze, koledze czy kuzynce gdy ich firma była na granicy upadku. Czy rząd udzielił im wtedy jakiś gwarancji, spłacił za nich kredyty? Nie, firma upadła bądź przetrwała tylko w wyniku działań właścicieli. Dlaczego więc stoczni państwo ma pomagać? I to z moich pieniędzy? Ktoś powie: bo mnóstwo ludzi straci pracę. To zafundujmy im z publicznych pieniędzy kursy przeszkalające, językowe. Take, do jakich dostęp mają bezrobotni w moim małym mieście na południu Polski. Ktoś inny powie: bo upadnie nam kolejna gałąź przemysłu. A ja odpowiem: skoro jesteśmy tacy świetni w tej branży to dlaczego stocznia upada? Nie lepiej byłoby lepiej skupić wysiłki na inwestowaniu w kapitał ludzki od etapu przedszkola? Na nauczaniu np.matematyki na wysokim poziomie tak aby przybywało nam inżynierów i wzmacniane były branże wysokich technologii?
 • 2008-07-22 02:51 | murator

  Re: Balast

  Ludzie zostana i znajda posady ochroniarzy w nowym osiedlu na terenie stoczni - pytanie tylko kiedy tandeciarzy odpowiedzialnych za wyprzedaz majatku posle sie do "gated community" czyli za kratki !?? Takiego zaklamania jak obecnie nie bylo - czy nikt z tych sprawujacych teraz i w przeszlosci idiotów nie widzi ci znaczy dostep do morza dla 38.000.000 narodu !??
  Czekam na powakacyjne artykuly o ofercie nadmorskich miejscowosci - dla mnie obraz tego co Wankowicz okreslil mianem "polskiej rozpierduchy". Szczególnie polecam dworzec kolejowy w Rewalu i tandetne targowiska w Mielnie i Ustroniu Morskim....
  Eugeniusz Kwiatkowski w grobie sie przewraca !!!
 • 2008-07-24 11:56 | folt37

  Re: Balast

  Zgadzam się z utorem, że upadłość nie musi oznaczać zaprzestanie działalności gospodarczej. Jest to bardzo skuteczna forma przekształcenia, bo uwalnia podmiot od lawinowego narasatnia długu (odsetki) i zmusza wierzycieli do rozsądku w kontaktach z syndykiem (instytucja rady wierzycieli). Uważam, że upadłość uwolniłaby rząd od natręctwa stoczniowców w nieustannym szantażowaniu władzy. Może dobrze im to zrobi w zrozumieniu pojęcia "rentowność" i wyciągnięcia należytych wniosków wobec związków zawodowych, które są głównym winowajcom ich "traumy".