Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sala im. Prof. Geremka

(6)
Komorowski: W Sejmie powinno być takie miejsce
 • 2008-07-16 19:30 | Sabina

  Re: To zły pomysł - to "przebieraniec" ...

  Prof. Geremek nie będzie polskim bohaterem, bo to postać z bajki innego narodu. Może on był mądry ?- ale mądrych jest na tym świecie na pęczki. Ten pan , dawniej towarzysz, był z tej grupy ludzi, która zmieniła wyznanie z marksistowskiego na "liberalne". To podrzędny gatunek koniunkturalnych karierowiczów, ale politykierzy lansują prof.Geremka z uporem maniaków.
  Politycy to w XXI wieku będą grupą ludzi , których nie powinno się wpuszczać nawet za próg własnego domu, jeżeli chce się być człowiekiem przyzwoitym.
  Te ich kameleońskie przemiany są godne lekceważenia i pogardy. Dorośli ludzie powinni mieć stałe poglądy i powinni ich bronic i przestrzegać zasad które z tych poglądów wynikają. Transformacja ustrojowa w ywkonaniu takich reżyserów jak prof . Geremek była pospolitym przestępstwem, więc za co chwalić animatorów tego dramatu.
 • 2008-07-16 21:55 | nie_toperzyca

  Re: Sala im. Prof. Geremka

  proszę o wybaczenie ale jak mówi moja córka nietoperz to nie widzi nie slyszy a sie czepia , to własnie ja .Czy naprawde to dobry pomysł. Dla mnie nie Nadadza sali imie profesora , przywiesza moze nawet tablice i z głowy, pamietaliśmy , zrobilismy,Moze coś innego , cos nieszablonowego , coś pomiedzy uniwersytetem w teremiskach jacka Kuronia a debatami Tischnerowskimi . Co na ten temat mysli pan Jacek Żakowski , chetnie przeczytam.
 • 2008-07-17 00:59 | wojciech

  Re: lekka przesada -"Sala im. Prof. Geremka"?

  Czy ten pan Komorowski ma wszystko po kolei. To prowokowanie opinii publicznej. Ten pan Geremek to raczej kojarzony jest z upadkiem ducha narodowego RP .
  Polska jest z jego powodu gorsza , a nie lepsza.
 • 2008-07-17 15:55 | nie_toperzyca

  Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości. Z góry przepraszam za obcesowość chyba mnie jednak poniosło za bardzo .Proszę więc o wybaczenie , jako gałązkę oliwną proszę przyjąć wiersz Jana Turnaua
  Zmienił poglądy o 180 stopni

  Nazywa białym, co kiedyś zwał czarnym

  Tylko krowa nie zmienia poglądów, ale

  nie mamy aż tak krótkiej pamięci

  Człowiek uczciwy nigdy się tak nie zachowuje

  Zrozum, on donosił, wtrącał do więzienia

  To nic, że teraz go biją

  On na coś liczy

  Wietrzy znów jakiś interes

  tak mu mówili o Pawle z Tarsu.
 • 2008-07-17 19:20 | Artek

  Re: Profesor zapisał się do PZPR w 1950 roku

  Profesor dopiero po wojnie Izraelsko-Egipskiej w 1967 roku przejrzał na oczy. Kiedy PZPR poparła Egipt w tym konflikcie to podrzucono w Polsce Marzec 1968 i wtedy Profesor doznał moralnego oświecenia . Lekka przesada z tą spóźnioną iluminacją ?
 • 2008-07-18 23:19 | nie_toperzyca

  Podobno żadna myśl nie może zrodzić się w naszym mózgu niezależnie od naszych pięciu zmysłów.Tylko czy my wszystkie zmysły używamy. Znowu mnie ponioslo , przepraszam najuprzejmniej muszę chyba przestać czytac na jakis czas . Gdyby tak jednak sie Pan zastanowil niejednemu czlowiekowi przypada w udziale to co bylo przeznaczone dla drugiego ale ale nikomu los drugiego . Czy naprawdę chcialby Pan los profesora zamiast swojego ?????