Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Starcie dyktatorów

(3)
Polski czytelnik otrzymał ostatnio dwie świetne książki anglosaskich autorów, z których jedna poświęcona jest bitwie o Moskwę, druga zaś bitwie stalingradzkiej.
 • 2008-07-21 09:07 | Kane

  Re: Starcie dyktatorów

  "Można wprawdzie wątpić, czy słuchając fachowców wygrałby wojnę ze Stalinem, ale na pewno straty mogłyby być wielokrotnie mniejsze. "
  Delikatnie powiedziane. Hitler nie miał szans. chybajadobitniej pokazał nam to na studiach profesor Przewłocki.
  Otóż bierze się mapę Europy (najlepiej polityczną) i ogląda jak to daleko zaszli Niemcy i jak "prawie" udało im się pokonać Rosjan. A potem bierze się mapę Euro - Azji (również polityczną) o patrzy na nią raz jeszcze z tej samej perspektywy.
  Polecam każdemu. Bo niby wie się, co człowiek zobaczy, ale wrażenie i tak jest piorunujące.

  A Żukow może zmienił by zdanie, gdyby poczytał wspomnienia niemieckich dowódców (w tym samego Paulusa), którzy wyraźnie pisali, że wśród niemieckich żołnierzy największym posłuchem "cieszyły się" komunikaty meteo.
  Pozdrawiam
 • 2008-07-21 20:19 | Mieczsilver

  Re: Starcie dyktatorów

  Klęska hitlerowskich Niemiec to była tylko kwestia czasu wobec przystąpienia do wojny USA.Można tylko przypuszczać,że liczenie się Hitlera ze swoimi generałami mogła powiększyć wieksze straty po obu walczących stronach,co byłoby korzystne dla formowanej armii polskiej.
 • 2008-07-22 15:00 | Pico-paco

  Gdyby Adolf najpierw zdobył Wlk. Brytanię a potem dopiero uderzył na Anglię to miałby ogromne szanse wygrać wojnę. Nie byłoby żadnych bombardowań strategicznych terytorium Niemiec, naukowcy i fabryki pracowałyby w spokoju. Powstawałyby nowe ubooty i nowe odrzutowce. Amerykanie nie byliby w stanie zaatakować kontynentu Europejskiego "przeskakując" przez Atlantyk. Hitler nie musiałby też utrzymywać obrony przeciwdestantowej na wybrzeżach Francji i spokojnie mógłby przerzucić wszystko na wschód. Gdyby tam był stosunek 10:5 w siłach lądowych (10 Rosjan/5 Niemców), to Stalin nie miałby żadnych szans. Stalin zalał Niemcy wojskiem w stosunku 7:1.