Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przestroga z Sopotu

(12)
Z osądem afery wokół Karnowskiego należy poczekać na ustalenia prokuratury.
 • 2008-07-22 07:32 | Mieczsilver

  Re: Przestroga z Sopotu

  Sposób przeprowadzenia przemian systemowych sprawił,że stworzono pogodę dla politycznego szulerstwa i korupcji.W pogardzie była i jest obywatelska powinność stawiania czoła z otwartą przyłbicą wyniszczającej życie publiczne korupcji.W USA prawo "whistle-blower" dało osłonę prawną dla takiej obywatelskiej powinności,W Polsce "świszczące gwizdki" takie bezpieczeństwo dla Obywateli dopiero może dać.Inaczej nadal będą działać siły gruntujace brak praworządności,a Obywatel wychodzący z inicjatywą tratowany jak intruz w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa.Dokumentuję to w swoich listach Tropem Wrogów Społeczeństwa Otwartego z norwidowskimi mottami.Traktatem okrągłostołowym i antyobywatelską ustawą zasadniczą brak praworządności przeflancowano do nowego systemu.Nabyte praktyki w tajnym państwie z czasów gdy partia miała patent na mądrość i reżyserowało nie tylko ludzkie życiorysy,ale przestępstwa,a nawet zbrodnie owocują w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa.Demokratycznym,ale partyjniacko patologicznym.
 • 2008-07-22 08:13 | z Berlina

  Re: Przestroga z Sopotu

  Znaczna czesc mediow wyrok juz wydala. Bo po co czekac na sady, gdy igrzyska sa dzis...?
  W ten sposob ksztaltuje sie "kulture polityczna" spoleczenstwa.
  Z prawnego punktu widzenia propozycja korupcyjna - jesli nie zostaje przyjeta lub zrealizowana - nie wyczerpuje znamion przestepstwa. Chyba, ze jest to znana wszystkim propozycja nie do odrzucenia, co pociaga za soba znane konsekwencje - dla obu stron.
  Jezyk przytoczonej rozmowy (musiala taka byc, bo tego faktu nikt nie dementuje) jest bardzo zastanawiajacy. Jesli tak porozumiewaja sie gwiazdy polskiej polityki (nawet jesli "tylko" rgionalnej) to czego wymagac od mas..? Czy naprawde tak nisko upadla kultura jezyka i slowa czy zwroty jeszcze niedawno powszechnie uwazane za wulgarne staly sie po prostu normalnoscia..?
  C co do calej sprawy... nie mysli Pani Redaktor, ze to jakos tak jak z afera w Ministerstwie Rolnictwa.... Znowu pojawiaja sie dowody w postaci gwozdzi do politycznych trumien...
  A i ten premier, ktoremu cos szeptano do ucha na stadionie....
  Takie tajne, czy takie glupie...

  Pozdrawiam
  z Berlina
 • 2008-07-22 09:21 | POLONIA-SAWA

  Re: Przestroga z Sopotu

  Jest Pani jedyna kobieta w polskim dziennikarstwie ,ktora moge spokojnie
  czytac .
  Dziekuje
 • 2008-07-22 12:43 | Łukasz

  Pani Redaktor w klasycznym stylu

  Niezwykła jest miłość postkomunistycznych dziennikarzy do relatywizacji wszystkiego co złe i niezwykłej wyrozumiałości dla wszelkiej maści występków. No bo przecież zawsze są jakieś ale... A może miał trudne dzieciństwo? A może ... Owocem tego jest to że jak bandyta w naszym kraju napada na kogoś na ulicy, to ten się musi ostrożnie bronić żeby broń Boże nie skrzywdzić napastnika, no bo ofiara zwykle nie ma trudnego dzieciństwa i skomplikowanej sytuacji rodzinnej, tylko jest po prostu uczciwą osobą.
  Konsekwentna polityka tego typu co gorsze prowadzona jest przez ludzi którzy są wcale inteligentni i zorientowani (np. Pani Redaktor). Ciekawe wobec tego o co chodzi. Pytanie aktualne od lat... I myślę, że nie chodzi tylko o pieniądze. Bez tego typu polityki wielu by w Polsce nie zaistniało znanych osóbek.
  Ciekawe, myślę i warto się nad tym zastanowić czasem. Nie tylko spółdzielnia pracy ma zawsze monopol na władzę nad umysłami.
  Pozdrawiam
 • 2008-07-22 13:08 | bromba

  Re: Przestroga z Sopotu

  Bardzo cenie Pania redaktor, ale nie zgadzam sie z nawolywaniem mediow do powsciagliwosci w sprawie Karnowskiego. Bo kiedy bedzie uczciwie napisac o tej sprawie ? Po wniesieniu oskarzenia ? Po zapadnieciu wyroku, po uprawomocnieniu, a moze po wyczerpaniu drogi odwolawczej ? Sa bardzo niepokojace fakty i trzeba o tym pisac. Powsciagliwy niech bedzie sad.
  I jeszcze akcja podjeta przez wladze PO: oskarzanemu pozwolili sie wypisac z partii, chwala ze honorowy i w ciemno wierza ze nie jest winien, natomiast ten, ktory fakty ujawnil zostal wyrzucony z hukiem. No to jest wprost mistrzostwo PR !
  Nie jestem PISowcem, ale oni w calym tym swoim nieudacznictwie mieli chyba troche racji co do sklonnosci PO do "krecenia lodow". Prosze spojrzec na dzialania PO. Zaraz po dojsciu do wladzy, pierwszym pomyslem w sprawie stadionu w Warszawie byla zmiana jego lokalizacji, bo grunty w tym rejonie sa drogie i paru krewnych i znajomych krolika cos by na boku ukrecilo. Wbrew zapowiedziom pomysl z prywatyzacja szpitali i za chwile zmiana frontu przez Tuska, ktory byl przeciwko oddluzaniu szpitali gdy byly panstwowe, ale gdy pojawila sie mozliwosc ich prywatyzacji to stal sie jego zwolennikiem.
  A tak na marginesie, pamietam jak Polityka prowadzila zmasowany atak na SKOKi, mimo ze nikt nie byl oskarzony itd. Popieram oczywiscie pisanie o tej sprawie, ale jak to mowia: przyganial kociol garnkowi...
 • 2008-07-22 15:46 | bogda35

  czy nie sądzi Pani że Karnowski byłby idiotą robiąc propozycję ,która,gdyby zostala zrealizowana,jak na widelcu udawadniałaby korupcję? przecież facet zarabia tyle że w koncu stac go na kupno mieszkania bez łaski,a przyjecie tego mieszkania a nawet doprowadzenie do tak dalece niezgodnej z prawem budowy,a sprawie ktorej juz zapadły decyzje negatywne bez wątpienia natychmiast naraziłoby go na skandal.To grubymi nicmi szyta prowokacja!!!
 • 2008-07-22 16:42 | zorro

  Re: Przestroga z Sopotu

  Pokusy korupcyjne sa wszedzie, nie ma na to granic. Kazdy u wladzy cos chce ugrac dla siebie, od polityka, biznesmena, dziennikarza, do ksiedza. W Polsce jest zupelna tragedia, bo kazdy uwaza lapowkarstwo za rzecz naturana, trzeba kilku generacji aby to zmienic a moze i to za malo. Mowienie ze to PiS rozdmuchal te sprawe aby pograzyc PO jest naduzyciem. Po prostu tym razem wpadka zdazyla sie w Sopocie. Jutro bedzie Warszawa, Krakow, Gdansk. W Polsce tylko ryba nie bierze ... sytuacja bez wyjscia.
 • 2008-07-22 17:38 | z Berlina

  Re: Przestroga z Sopotu

  http://www.polityka.pl/zbigniew-ziobro-zlozyl-w-prokuraturze-zawiadomienie-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa-przez-donalda-tuska/Lead120,1094,262294,16/

  Ten link wskazuje posrwdnio, ze nastepuje powtorka z "Leppera"....

  Pozdrawiam
  z Berlina
 • 2008-07-22 18:52 | amator

  Zgadzam się całkowicie z takim sposobem myślenia . To znamienne, że przyjęcie samego oskarżenia jako podstawy do uznania " a priori" oskarżonego za potencjalnie winnego łącznie z zastosowaniem odpowiednich sankcji organizacyjnych zanim sprawa trafi do sądu jest moim zdaniem nadużyciem. Pierwszą, o ile pamiętam ofiarą takiej gorliwości w tropieniu korupcji był p. Cimoszewicz. Ten sposób oceny ludzi zawsze będzie wykorzystywany do załatwiania niskich spraw partyjnych. Zawsze znajdzie się Jarucka, Miodowicz, Macierewicz czy inni, którzy wykorzystają pomówienie do własnych celów. Dopóki bowiem zasada, że o winie przesądza jedynie sąd, nie będzie powszechnie szanowana, dopóty będziemy mieli do czynienia z ferowaniem wyroków przez grona partyjne (lub inne) pod hasłem czystości zasad.
  Pozdrawiam z W-wy
 • 2008-07-23 01:58 | Paweł1991

  Re: Przestroga z Sopotu

  Poraziła mnie konferencja zorganizowana przez Zbigniewa Ziobrę i jacka Kurskiego na temat sprawy sopockiej. I po raz kolejny były minister sprawiedliwości stanął w roli sądu wydając wyrok. Zgadzam sie w całej rozciągłości z tytułem tego postu, jak można wydawac wyroki na podstawie doniesień prasowych, może i niezorientowany człowiek, laik mógłby tak uczynić, ale przecież Zbigniew Ziobro był przez PIS wysuwany jako egzemplifikacja genialnego prawnika. N
 • 2008-07-23 08:28 | Mieczsilver

  Pozdrawiam mojego oponenta.
  Co do państwa to tajne bo głupie,a głupie bo tajne.
 • 2008-07-24 00:21 | zwyklak

  Re: Przestroga z Sopotu

  Nie wszystkich dziwi malo wyszukane slownictwo Pana Prezydeeeta Sopotu. Duzo, naprawde duzo ludzi z, badz co badz, gornej polki samorzadowcow, prywatnie posluguje sie jezykiem MALO wyszukanym.
  Pani bardzo trafne uwagi, tyczace stanowisk prezydetow, wojtow, burmistrzow rozbudzily moje oczekiwania i mam nadzieje, ze rozwinie Pani temat w ktoryms ze swoich wpisow.