Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Biznesmeni z komendy

(25)
Mieli działać w interesie policjantów. Zamiast tego zajęli się robieniem interesów.
 • 2008-07-30 07:29 | Zdz.slaw

  Re: Biznesmeni z komendy

  Jedyna możliwość pozbawić związki wszelkiego rodzaju dotacji. Związki niech utrzymują się ze składek Siedziby poza zakładami pracy.Związek jest tylko związkiem zatrudnionych w jakiejś branży. Emeryci mają swój związek ich interesy nie są wspólne z aktualnie pracującymi.
  Ponadto pytanie czy mogą być związki zawodowe służb mundurowych?
 • 2008-07-30 09:33 | oburzony

  Re: Biznesmeni z komendy

  Zdaje sie, że pani Bianka dostała zlecenie napisania tak przekłamanego artykułu, którego podłoże merytoryczne można poddać w szeroką wątpliwość...
  Oczywiście osoby nie mające nic wspólnego z tym środowiskiem od razu uwierzą w prawdziwość tekstu. I o to - zdaje się- chodzi...
  Dlatego właśnie podziwiajmy siłę czwartej (najgorszej ze wszystkich) władzy. Brawo!
 • 2008-07-30 11:35 | Polak

  Re: Biznesmeni z komendy

  W jednym z komentarzy porównuje się ciężką służbę normalnych policjantow za marne zarobki z robieniem kokosowych interesów przez cwaniaków bez skrupułów z tzw. NSZZ Policjantów i jest pytanie: jak to wszystko pogodzić? Tego godzić nie trzbeba, tych cwaniaków trzeba wyrzucić z Policji i poddać procedurom mającym jako cel ostateczny skazanie ich prawomocnym wyrokiem sądowym, za sprzeniewierzenie się idei dla której powołano związek zawodowy w Policji oraz za wykorzystywanie kierowniczych stanowisk w tym związku w celach niecnych i nie godnych osób, którzy bez skrupułów oszukują swoich kolegów. Policja to formacja zmilitaryzowana, pierwsza siła po Wojsku Polskim powołana do obrony Ojczyzny i zapewnienia Polakom bezpieczeństwa. Honor policjanta i poświęcenie służbie dla Polski to główne. W tej formacji nie może byc miejsca dla cwaniaków na kierowniczych stanowiskach. Moim zdanie w Policji nie powinno być żadnych związków zawodowych. Policja ma chronić demokrację, ale sama jest formacją opartą na zasadach wojskowej podległości służbowej i wojskowej organizacji, które dalekie są od demokracji. Wyobrazic sobie wojsko zwołujące wiece, nad tym czy wykonać, czy nie wykonać komendy lub rozkazu mogli tylko "komisarze w rewolucyjnych radach robotniczych i żołnierskich, w czasach wiadomych.
 • 2008-07-30 18:25 | pkowalski

  Opisana historia ma swój ciąg dalszy. TBS Milenium nie podpisało aktów notarialnych ze wszystkimi mieszkańcami (którzy kupili mieszkania na wolnym rynku). Okazało się bowiem, że TBS nie zapłacił wykonawcy, a ten z kolei podał sprawę do sądu. W związku z tym, sąd wstrzymał podpisywanie aktów notarialnych.
 • 2008-07-30 19:17 | user z www.IFP.pl

  Re: Biznesmeni z komendy

  Czyste złodziejstwo, cwaniactwo żerujące na szeregowych policjantach, to nie Policja, to... Szkoda gadać. Gówno prawa że to związki zawodowe, to bukmacherzy najgorszego sortu. Dlatego policjanci nie mają związków, bo te załatwiają swoje sprawy i swoje interesy.
  Nie bez winy są przełożeni na wysokich stołkach - którzy wpływali opłacali i kierowali przez to związkami, bo te wcale nie były i nie są niezależne. Stołki, stanowiska, decyzje wszystko zależne do "GÓRY". Szary policjant nie był partnerem, składka też nie była i nie jest tego warta. Chodziło o stworzenie pozorów. Zlikwidować NSZZP w Policji, stworzyć niezależne, poza policją. Wtedy choć częściowo będą niezależne, może pomogą, bo teraz tylko robią dużo złego... Szkoda.
  user z www.ifp.pl
 • 2008-07-30 20:47 | Policjant

  Panie Oburzony czyżbyś się oburzył, że Cię ktoś z imienia i nazwiska w gazecie wymienił. Co jeden lepszy cwaniak a jak coś wyjdzie to wielkie oburzenie. Do proroka, do sądu i do puchy a nie w mundurach chodzić. Choć teraz pewnie już nawet czy wejdziesz w spodnie od munduru
 • 2008-07-31 08:55 | Mieczsilver

  Re: Biznesmeni z komendy

  Tak to już z człowiekim jest,że rzeczy nieprawdopodone wydają się być niemozliwe.Brak rozprawy z tajnym państwem,które reżyserowało nie tylko ludzkie życiorysy,ale przestępstwa,a nawet zbrodnie sprawiło,że stępiło się ostrze obywatelskiej powinności."Pieniądz nie śmierdzi' i w myśl tej zasady można sobie zadać pytanie kto jest beneficjentem przemian systemowych.W USA "whistle-blower" w sposób radykalny ograniczyło wyniszczającą korupcję.W Polsce przydałyby się "świszczące gwizdki",którym danoby osłonę prawną z tytułu stawiania czoła z otwartą przyłbicą rodzącej się patologii.
 • 2008-07-31 08:59 | mam

  Bardzo dobry artykół. Ktoś powinien sie zainteresowac aby odkryc cała prawde o osiedlu horowa gora w markach.
 • 2008-07-31 11:59 | czytelnik

  Re: Biznesmeni z komendy

  to tak jak po ubiegłorocznym świetowaniu awansu przez komendanta miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.Jak napisał tamtejszy lokalny tygodnik komendant ze swoim zastępca tak zakrapiali alkoholem nowe szlify ze ledwo mogli ustać w komendzie na nogach.Ponoć KWP w Łodzi prowadziła jakies postepowanie z takim skutkiem ze do dziś w/w ścigaja innych i ostrzegaja przed zgubnymi skutkami picia alkoholu...w pracy ale jaki to ma związek ze Związkiem NZZP?
 • 2008-07-31 15:54 | harry

  Re: Biznesmeni z komendy

  Nie rozumiem jak można łączyć działalność typowo biznesową z pełnieniem z wyboru wysokich funkcji związkowych. To jakieś totalne nieporozumienie. Całe to towarzystwo rozminęło się z powołaniem. Nikt w policji tego nie dostrzega czy nie chce dostrzegać? Z jakich przyczyn nikogo taka chora sytuacja tam nie dziwi? I co ważne - co to ma wspólnego z etyką policyjnego zawodu
 • 2008-07-31 16:44 | psiarek

  Nie zlikwidować NSZZP tylko - zmienić ustawę o policji i znieść monopol jednego związku - wtedy będzie prawdziwy ruch związkowy a nie CRZZ bis
 • 2008-08-01 13:44 | abnegath

  Re: Biznesmeni z komendy

  Pomijając niesmaczny fakt robienia wielkiego biznesu w policji cala ta groteskowa sytuacja świadczy o oczywistej sprzeczności interesów. Bo przecież z założenia i zgodnie ze statutem działacze związkowi powinni chronić interesy szarych policjantów w każdym przypadku niesprawiedliwości ze strony policyjnych przełożonych. Nie można czynić tego skutecznie będąc związkowym krezusem. Można bowiem łatwo narazić się na gniew i niezadowolenie wysokiej policyjnej góry, która w rewanżu może łacno ograniczyć "elicie" związkowej " dalszą możliwość robienia intratnych interesów. Pozostaje zatem pozoracja skutecznej realizacji zadań statutowych, a de facto robienie wielkiego biznesu. W sumie całkiem nieźle pomyślane. Tyle tylko, że moralnie wielce niewłaściwe.
 • 2008-08-01 20:21 | xxx

  Re: Biznesmeni z komendy

  a ja mam swoja teorie na ten temat z tego co sie orientuje to niedługo zbliżają sie wybory w tych związkach i jak to bywa w naszym kraju trzeba sie poobrzucać błotem żeby wygrać, komuś zależy na tym żeby zająć ich miejsce.
  w tym artykule brakuje mi jednego wypowiedzi tego szeregowego policjanta który uważa ze te związki nic nie robią - czy szanowana pani Bianka rozmawiała z jakimkolwiek policjantem należącym do związków? przecież przynależność do związków jest chyba dobrowolna wiec o co chodzi? artykuł jak dla mnie niczego nie wnosi zwykła paplanina i tyle.
 • 2008-08-02 15:10 | Paweł

  Re: Biznesmeni z komendy

  Jednym słowem czas na zmiany.
 • 2008-08-04 21:20 | KOP07

  Re: Biznesmeni z komendy

  Taka działalność daje podstawy do zwolnienia "biznesmenów" ze słuzby w Policji, nie tylko z powodów etycznych ale takze prawnych (z uwagi na ważny interes służby). Omijanie prawa przez osoby, które zobowiązały się go chronić nie może przejść bez echa zarówno w społeczności funkcjonariuszy jak i lokalnej. Tym samym mamy doczynienia z nadwątleniem zaufania do formacji, która bez tego elementu nie może realizować ustawowych zadań. Dla obywatela to zwykły strach przed "odwróceniem się tyłem do policjanta" (poinformowaniu go o przestepstwie bez obawty że nie jest w coś zamieszany a informacja nie przekształci się w jego kłopot). Dla zwykłego policjanta zaś to informacja, ze związki zawodowe zajęte są dbaniem przede wszystkim o siebie (100 tyś. PLN rocznie plus uposażenie z najwyzszej półki wykonawców to nie bagatela) nie może więc liczyć na pomoc - statutowe zadanie NSZZ. Być może opis wskazuje, że popełniono jednak przestepstwo. Wskazują na to nie tylko liczne, a co za tym idzie wątpliwe prawnie operacje, w których dla pełnego bezpieczeństwa finansowego brały udział osoby najbliższe zainteresowanym policjantom ale również obecność byłego szefa logistyki Policji, którego kariera usłana jest samymi watpliwosciami co do podejmowanych decyzji finansowych (zob. inne publikacje prasowe np, na tyemat mieszkań) i nie tyko (obecnie wspólnie z innymi esbekami w społecnzej radzie CSK MSWIA na Wołowskiej).
 • 2009-03-19 22:11 | sedzia Lozano

  Re: Biznesmeni z komendy

  No coz sprawdza sie stare przyslowie,ze najwiecej zlodzieji pod latarnia.Pani Pitera,takie interesy,pod przykrywka dzialalnosci zwiazkowej,takie przekrety,sprzecznosci interesow, a pani jeszcze spisz.Teraz widac jak ladnie polokowali sie ci co to maja dbac o interesy szeregowych funkcjonariuszy.Mam nadzieje,ze ktos wreszcie zrobi porzadek w tej stajni.
 • 2009-04-12 17:07 | oko

  nie byliby takimi "byznesmenamy" jak by nie mieli odpowiedniego zaplecza.
  A że mają czym smarować......
 • 2009-04-12 20:10 | Serwis informacyjny

  Re: Biznesmeni z komendy

  Serwis informacyjny

  Niezależnego Obywatelskiego Centrum

  Badania i Monitoringu

  Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii


  w Policji  http://www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/policja-v-rp,3/
 • 2009-04-12 21:17 | biedny

  Jestem policjantem ale uważam ich za przestępców
 • 2009-04-12 22:06 | AS

  No cóż każde grabie grabią do siebie...ot Polska ludowa!
 • 2009-04-13 16:04 | kasienka

  Re: Biznesmeni z komendy

  nareszcie ktoś wziął się za pana bednarskiego a co z innymi np. Panem Parafińskim. Nic też nie zostało napisane o szkole wyższej rzekomo dla policjantów działającej pod auspicjami Szkoły Pawła Włodkowica z Płocka a działającej na terenie AON w Remberowie na której to głównym wykładowcą jest pan Bednarski Panowie kuci na 4 łapy i zawysokie progi dla szaraków.
 • 2009-04-14 19:19 | kiler

  Re: Biznesmeni z komendy

  tak panowie a gdzzie jest wydział spraw wewnętrznych czżby obawiali się tych panów
 • 2009-04-15 08:53 | drast

  Re: Biznesmeni z komendy

  Po co nam przestępcy gdy mamy takich policjantów...
 • 2009-09-03 18:19 | tg

  Ta sitwa ze związkiem ma tyle wspólnego co nic.
  Biorąc pod uwagę istniejące zależności to już mafia a nielegalni imigrańci z Wólki Kosowskiej stanowią tak jak poprzednio ze stadionu X-lecia jej dodatkowe żródło dochodu.
  Teraz już wiadomo po co policji inwigilacja netu, aby zamknąć ludzą pyski.
 • 2009-09-03 18:23 | df

  Jakiej obrony Ojczyzny? Jakiej wojskowej coś ci się chłopie pomieszało. Najpierw proszę przeczytać ustawę o Policji a póżniej pisać dyrdymały