Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powrót gigantów

(1)
Cztery wielkie zachodnie koncerny naftowe - amerykański Exxon Mobil, holenderski Shell, francuski Total i brytyjski BP, dawni partnerzy Iraq Petroleum Company, są bliskie sfinalizowania kontraktów na wydobycie ropy w Iraku.
 • 2008-07-31 11:54 | Caramba

  Czas na wieksze zyski

  Teaz widac, ze wojna z terroryzmem to intratny biznes. Oplaci sie taka wojne podgrzewac.
  Na poczatku byla motorem ratujacym i napedzajacym gospodarke przez zamowienia rzadowe.Teraz czas na prawdziwe zyski.
  Sumy rzekomo wydawane na odbudowe Iraku to, moim zdaniem, mit. Wiekszosc pieniedzy wraca z powrotem do USA bo kontrakty dostaja amerykanskie firmy. Po srtonie wydatkow zapisuje sie wszystko, pewnie i koszty utrzymania wojska.
  Bardzo prawdopodobne jest, ze amerykanska armia bedzie (byc moze juz jest) utrzymywana przez Irak.
  Za kilkadziesiat lat Irakijczycy zostana bez "czarnego zlota" a waskie "elity" beda zyly w Ameryce z zyskow (z ropy) tam zainwestowanych. Tak samo jak rzadzacy Arabia Saudyjska.