Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Error 404

(8)
Przed igrzyskami olimpijskimi: Chiny grają według własnych internetowych zasad.
 • 2008-08-07 01:54 | 404 brain not found

  Re: Error 404

  Koszmar. Jakieś dziwne stwory marudzą, że w Chinach panuje cenzura. Piszą to korzystając z chińskiego sprzętu, przy pomocy oprogramowania firmy, która współtworzy rzeczoną cenzurę i za pieniądze pochodzące od reklamodawców, którzy grubą forsę zarobili na produkcji/handlu w tym kraju. I jeszcze ten obleśny, zakłamany zwrot "chińscy partnerzy biznesowi". Kto to jest?! Wieśniacy z Tybetu? Pewnie antyreżimowa partyzantka tybetańska, dla rozluźnienia przed kolejnym powstaniem, na szydełku w górach wytwarza dla całego świata tony towarów w zamian za dobre słowo.. Niczego innego nie potrzebuje, bo żyje tylko i wyłącznie naukami Dalajlamy i medytacją.. A firmy zachodnie, ryzykując życiem swych rad nadzorczych, robią przerzuty przez Birmę w zamian dostarczając listy ze wsparciem dla walczących....

  Odkryli to oczywiście "zagraniczni korespondenci w Pekinie" zasiadając na d... przed komputerami i bawiąc się internetem. Tuż po tym jak w 'googlach' znaleźli znaczenie terminów chłodnica i akumulator..

  Ale ja się już temu nie dziwię. Hipokryzja, tupet i egocentryzm we wszystkim co możliwe to typowe dla mojej cywilizacji. Ważne, że zapewniona jest swoboda przepływu kapitału, towarów i usług. Niech żyje handel z Chinami, precz z reżimem chińskim! Co złego to nie my! To komuniści są wszystkiemu winni! W końcu na 'niewidzialnej ręce' nie można dostrzec śladów krwi ofiar reżimu, bo.. jest niewidzialna....
 • 2008-08-07 10:22 | wlodwoz

  Re: Error 404

  Piszący ten artykuł dał popis ignorancji! Olimpiada jest okresem od IGRZYSK do IGRZYSK! Może trochę szkoły?! Redaktorze?
 • 2008-08-09 01:11 | matthbed

  Niestety prawdziwe, choć ogólnie napisane...
 • 2008-08-09 08:40 | Oskar

  A o jaką ignorancję ci chodzi??
 • 2008-08-10 20:02 | Kris

  Re: Error 404

  Autor podpisujący się '404 brain not found' (coż za dowód odwagi) myli wiele pojęć i jest najwyrażniej poirytowany i pewnie stąd wynika jego nerwowy komentarz. To, że używamy sprzętu MADE IN CHINA nie oznacza przecież, że marka , pod którą występuje jest chińska. Czy baterie Panasonic wyprodukowane w Polsce oznaczają, że koncern Matsushita Electric jest polski ? Chiny to społeczeństwo rozwarstwione z tymi, którzy byli w lub blisko partii w momenie wprowadzania prywatyzacji na modłę chicagowskiej szkoły ekonomii na samym szczycie lub lekko pod oraz o wiele liczniejszymi rzeszami biedaków, którzy nie mają i nigdy nie będą mieli szans na awans społeczny. Czy wyślą dzieci do szkół za granicą, gdzie obejść można cenzurę np. Internetu ?
  Nigdy. Nigdy też nie będą mieli w miarę pełnego obrazu swiata kształtowanego za pomocą wolnego dostępu do wszelakich mediów i wolności słowa.
  Czy ci, którzy zachwycają się wzrostem gospodarczym Chin nie pamiętają o masakrze na placu Niebiańskiego Spokoju ? Warto spojrzeć co kryje się pod fasadą szklanych drapaczy chmur, szybko rozwijających się miast i rosnącego PKB. To trzymane twardą ręką państwo policyjne nie respektujące nawet alternetywnych wyznań religijnych i filozofii życia. Nie ma tam miejsca na wolność słowa jaką znamy my. Dziwię się, że tyle osób w Polsce zachłystuje się rozwojem Chin a nie interesuje się prawdziwym życiem w tym kraju. Nie bądżmy tacy płytcy. Przecież w życiu nie chodzi o tani monitor albo rower. Pamiętajmy o tym co mamy w Polsce. Obyśmy nigdy nie ujrzeli na ekranie komputera "Error 404".
 • 2008-08-10 22:42 | xoxo

  Za Wikipedią: 'Z czasem słowo olimpiada straciło swoje dawne znaczenie i wyrównało się pojęciowo z "igrzyskiem" '

  Nie jesteśmy w starożytnej Grecji...
 • 2008-08-11 10:57 | Ania M

  Re: Error 404

  od jak dawna testowanie stron na www.greatfirewallofchina.com jest niemozliwe?
 • 2008-08-11 14:17 | pp

  Zapomniałeś jeszcze dodać o smogu w powietrzu, tonach śmieci i ścieków. Komunistyczne władze są gotowe zrównać z ziemią przyrodę, zeby tylko stać się największą potęgą gospodarczą. To chyba jeszcze dobitniej świadczy o ich pogardzie dla wszystkiego co żywe (w tym i człowieka).