Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gen. Koziej złożył rezygnację

(4)
2008-08-11 12:23 | Polityka.pl
 • 2008-08-11 14:36 | adalbert

  Re: Czy to jest tworzenie armii zawodowych-najemników ?

  Armia zawodowa to pomysł elit finansowych i urzędniczych, które wykorzystując podatki narodu przechwytują kierownictwo nad armią, która staje się "ich" siłą zbrojną. Tylko wtedy kiedy w armii służą i walczą żołnierze poborowi naród ma kontrolę nad własnymi siłami zbrojnymi. Armia wychowuje i tworzy charaktery mężczyzn i to oni powinni bronić ojczyzny przed zagrożeniami , a nie opłacona grupa młodych ludzi, którzy w wypadku Polski za pieniądze biednego narodu będą wysyłani na misje, które wskaże nowa oligarchia.
  Od opłacanych najemników-zawodowców naród się dystansuje i nie dba o ich los i miejsce gdzie są wykorzystywani. Kiedy naród jest biedny to tworzy się dysonans między armią a resztą narodu skazaną na dolegliwości egzystencji. Idiotyzm tego pomysłu na tym etapie powszechnej biedy, kiedy nie ma pieniędzy na szpitale i na renty jest dla wielu ludzi oczywisty. Jednak rząd Platformy alienuje się w takim samym tempie jak poprzednicy.
 • 2008-08-12 09:19 | Marek Wnuk

  Polska powinna miec armie zawodowa minimum 150 000, jak rowniez pewnego rodzaju pobor obowiazkowy powiniem byc utrzymany. niezaleznie ile to kosztuje podatnikow.
 • 2009-03-27 19:53 | Bronek

  Re: Gen. Koziej złożył rezygnację

  Ciekawe, czy pan generał, były zarządca AON, a obecnie wielki ekspert do spraw wojskowości często zabierający głos w mediach zdaje sobie sprawę co dzieje się w AON i jak władze akademii traktują ludzi. Może na ten temat wypowie się Pan w telewizji, zamiast opowiadać jakieś dyrdymały o Iraku, sraku i innych pierdołach. Może będzie Pan łaskaw zapoznać się z problemami zwykłych ludzi...