Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Esbecy na medal

(3)
Każdy system totalitarny kocha wybitnych sportowców. Dzięki ich sukcesom można odwrócić uwagę społeczeństwa od codziennych problemów. W przypadku olimpiady w Montrealu w 1976 r. ta zależność była aż nadto widoczna.
 • 2008-08-11 12:38 | kruk

  Re: Esbecy na medal

  bardzo dobra i aktualna praca. Pewne metody i kontakty zostaly przeniesione do dzisiejszej rzeczywistosci. Funkcjonuja jako zabezpieczenie biznesowych interesow w swiecie sportu. Syn cytowanego B.Kapitana swietnie porusza sie w branzy szkolenia lotniczego z poparciem wysokich urzednikow ULC, podobno trzesie urzedem. A cale srodowisko wie ze to zwykly przestepca.
  Ale sa inne, bardziej drastyczne przyklady - szkoda gadac....
 • 2008-08-12 04:44 | karul

  policja historyczna

  czwartek republiki dwoi sie i troi aby wykazac zbrodniczy charakter prl.

  i oto kolejna bomba - sluzba bezpieczenstwa pilnowala aby polscy sportowcy nie poprosili o azyl, no i zeby szewinska byla w innym dresie. to ostatnie im sie nie udalo.

  rzeczywiscie, zbrodnie to wielkie i krwawe! och, co za gowniarzeria w tym ipn.
 • 2008-08-14 09:15 | lafcadio

  nie wiedziałam, że IPN zajmuje się badaniem wyłącznie zbrodni. myślałam, że odkrywa też zaciemnione fragmenty historii. artykuł bardzo ciekawy. pozwala pogłębić wiedzę na temat działania aparatu represji w PRL. nawiasem mówiąc aparat bezpieczeństwa nie jest wyłącznie kojarzony z mordami politycznymi, warto zajrzeć do paru opracowań, dzienników itp.,by zrozumieć, że niemożność swobodnego poruszania się po świecie, a także decydowania o tym czy chce się wyemigrować czy nie, w tamtych czasach była realna. karul nawet na wczasy nie mógłbys wyjechać dalej niż do Jugosławi. policja polityczna poszerza horyzonty! brawo!