Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS zawiniło, Grada powieszą

(8)
Stocznie trzeba ratować, a nie cynicznie wykorzystywać do walki politycznej.
 • 2008-08-15 13:10 | Evi /Montreal

  Re: PiS zawiniło, Grada powieszą

  Dzieki p. red. za tak krotki i madry komentarz do ciezkiej sytuacji STOCZNI. Szkoda,ze TVP, nie zajmuje sie wlasnie takim nauczaniem i misja oswiecania narodu. Wszystko byloby o wiele latwiej zrozumiec i zalatwic. Obserwujac sytuacje w roznych dziedzinach zycia, dochodze do wniosku, ze premier TUSK, odziedziczyl nie maly BURDEL, kiedy i komu da sie to wszystko posprzatac idoprowadzic porzadek i zmienic MENTALNOSC, to jeden PAN BOG moze wiedziec.
 • 2008-08-16 10:25 | folt37

  Przykład stoczni pokazuje szkodliwość politycznego manipulowania za pomocą populistycznych działań władzy, która za głosy wyborcze gotowa jest poświęcić interes ogólnopolski, byle tylko zaspokoić ślepy pęd po władzę. Wszystkie dotychczasowe ekipy powinny stanąć przed "Trybunałem Narodu" i zostać ukarane dożywotnim zakazem uprawiania polityki. Skazane powinny zostać także wszystkie stoczniowe związki zawodowe i za karę powierzyć im za darmo stocznie, aby wykazali w praktyce swoje "komunistyczne "
  pomysły gospodarcze. To byłaby dla nich prawdziwa kara.
  A teraz poważnie. Rząd Tuska musi ten stoczniowy bałagan posprzątać, a jak mu się uda powinien dostać medal Kwiatkowskiego. Życzę min. Gradowi powodzenia a stoczniowcom rozsądku.
 • 2008-08-16 18:14 | kifaru

  poprzedni rząd zostawił następcom gotowy projekt umowy zakupu stoczni, ale jakżeby można było z niego skorzystać! Pewnie był trefny. Tyle tylko, że od XI 2007 r. minęło 8 miesięcy do VII br. i nowy rząd nic nie zdziałał. I wrócił jak niepyszny do tych samych inwestorów, których miał w ubr. To kto w końcu odpowiada - według obu pań - za zaniedbania? Nadal PiS?
 • 2008-08-17 19:51 | Lea

  Re: PiS zawiniło, Grada powieszą

  Slyszalam zawsze ze to SLD jest winne wszystkiemu zlu jakie dzialo sie w stoczniach, a tu okazuje sie ze te lody ukrecili zwiazek zawodowy Solidarnosc i PIS. Panie Grad zycze odwagi.
 • 2008-08-18 16:16 | rewident.salon24

  Re: PiS zawiniło, Grada powieszą

  Szanowna Pani
  Skoro Tusk wiedział, ze będzie miał klopot ze stoczniami, nie musial obiecywac ludziom złotych gor. Pamięta Pani słynne "10 zobowiązań" i 'Polska zasługuje na cud"?
  PiS stosuje teraz te same metody, jakie stosowała PO kiedy była w opozycji. Pamieta Pani "wilcze prawo opozycji" i poparcie dziennikarzy dla tej formuły? Śmiem jednak twierdzić, że PiS jest dużo bardziej konstruktywną opozycją niż kiedyś było PO, bo partia Jarkacza jest w stanie przygotować i zlożyć u Komorowskiego kilka projektow ustaw. PO będąc w opozycji potrafiło tylko poszczekiwac na rząd w TVN24.

  Dlatego też specjalnie nie szkoda mi Grada. Jest mozliwe, ze już wkrotce facet będzie najbardziej znienawidzoną osobą na Pomorzu. Taka jest cena uczestnictwa w tym paranoicznym cyrku "Partii Miłości". Szkoda tylko, że za ten cyrk zapłacą prości ludzie.
 • 2008-08-18 16:33 | rewident

  slusznie, nie należy tak, jak Tusk obiecywac "radyklanych podwyżek". Demagogi ai populizm są bardzo groźne w demokracji
 • 2008-08-18 16:34 | rewident

  Szkoda tylko, że Tusk et consortes sami doprowadzili do tego "burdelu". KLD juz rządziło w Polsce i wtedy to się dopiero działo!!!
 • 2008-08-18 18:41 | przytomny

  Co to znaczy "projekt umowy zakupu stoczni" - co to jest za substytut nic-nie robienia przez PiS przez całe dwa lata? Tu nie ma co projektować umowy tylko TRZEBA ZNALEŹĆ INWESTORA i z nim umowę wynegocjować, a do tego PiS się nawet raz nie przymierzył mając gębę pełną frazesów o ochronie majątku narodowego. PIS ZOSTAWIŁ BURDEL wszędzie: wejście do strefy Schengen nie było nijak przygotowane a nastąpiło tuz po wyborach 2007,które PiS zamierzał wygrać, z celnikami nikt z PiS-u nie raczył rozmawiać, o tym, że przepisy unijne wymagają skrócenia czasu pracy lekarzy też PiS "nie wiedział" a "genialne" pomysły min. Religi nawet nie zostały skierowane do komisji sejmowej, nie mówiąc o jakichkolwiek aktach wykonawczych. PiS miał na to dwa lata a nie 8 miesięcy. Zawsze pierwsze pół roku idzie na rozruch rządu a PiS z prezydentem nijak tego rządowi PO nie ułatwiali. To PiS pozrywał umowy z wykonawcami autostrad bi były "za drogie" ... po czym podpisał nowe z tymi samymi o jedną czwartą droższe ... tyle tylko, że całą dokumentację wykonawczą trzeba odtworzyć od początku a tu PiS już nie raczył czy nie zdążył kiwnąć palcem. Ten pisowski "projekt umowy" to listek figowy ;pisowskiego nieróbstwa. Na ocenę obecnego rządu PO czas przyjdzie w roku wyborów 2011 ale nie sądzę aby była gorsza niż byłego rządu PiS.