Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Druga dama

(1)
2008-08-21 12:57 | Wiliński
Bój sie pan Boga, Panie Smoczyński. Pisze Pan fajnie i sprawnie, ale Simone Weil na prawdę nie zasługuje na efektowny tytuł "nestorki francuskiej lewicy". Nigdy nie była na lewicy. Była ministrem centrowym. Należała do UDF Giscard d'Estainga, współpracowała z Chirakiem. A w ogóle to b. znana postać, autorka słynnej ustawy o IVG (o przerywaniu ciąży), przez parę lat przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, silna osobowość, Autorytet. Wystarczy zajrzeć do Wikipedii. Dalej: Albin Chalandon - to też centro-prawica, w 1989 nie był ministrem, wtedy rządzili Mitterrand i jego premier Michel Rocard. Dalej: "młody i gniewny minister spraw wewnętrznych" (Sarkozy). W 2001 żadną miarą nie mógł nim być, wtedy rządzili jeszcze socjaliści Lionela Jospina. Itd. Nie znam obecnych szczegółów, o których Pan opowiada ze swadą godną pozazdroszczenia. Ale siłą rzeczy trudno mieć do tego tekstu pełne zaufanie. Proszę wybaczyć, proszę pisać uważniej, na prawdę ma Pan talent, życzę wielkiej kariery.
Kamil Wiliński