Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hojne państwo

(1)
2008-08-24 03:44 | Paweł K.
Czy 163 zł deputatu węglowego płaconego kolejarzom jako składowa ich pensji można uznać jako prezent od państwa. Żaden kolejarz kwitu na węgiel nie widział od ,co najmniej 10 lat. Po złożeniu tych wszystkich składowych i potrąceniu podatków i tak wychodzi dużo mniej niz średnia pensja w kraju. Czy autor "notowań " z 38 str/ nr34 /2008 wie ile kolejarze płacą za bilety. Pewnie posiada dane sprzed wielu lat albo powtarza stereotypy. Prawie za darmo wg niego tj ok 110 zł rocznie oraz od 2 do 10 zł za bilet niezależnie od relacji (pracownik) . Ile razy przeciętny obywatel jeździ pociągiem w roku ? Raz ,może dwa ? A jeśli to jest wyjazd tylko 200 czy 300 km ? Warto składać podanie o wykup ulgi ?? Proszę spytać kolejarzy.